Informacje:

od 17 zł
Muzeum Okręgowe, Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6 (Wyspa Młyńska), Bydgoszcz
08 Września 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | NOWE OTWARCIE Centrum Edukacji Muzealnej | „Sztuka od kuchni”

Zapraszamy serdecznie na pierwsze zajęcia w NOWO OTWARTYM Centrum Edukacji Muzealnej!

Czy wiesz, że dzieło sztuki można przyrządzić jak wyśmienitą potrawę? Wystarczy mieć dobre składniki i świetny przepis na ich połączenie!

Nasza nowa artystyczna kuchnia jest idealnym miejscem do takich doświadczeń. W ramach cyklu “Sztuka od kuchni” proponujemy zajęcia przybliżające język sztuk plastycznych.

Tematem tego spotkania będzie “ślad”. Do naszych artystycznych eksperymentów wykorzystamy różne spożywcze i kuchenne przedmioty, które przekształcimy w narzędzia graficzne. Brzmi smakowicie, prawda? Zapraszamy pasjonatów sztuki w wieku 6+.

Od września 2023 oficjalnie, po przerwie związanej z pracami remontowymi, zaczyna swoją pracę Centrum Edukacji Muzealnej. Jest to jeden z oddziałów Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Jego siedzibą jest budynek przy ul. Mennica 6 na Wyspie Młyńskiej, w którym zaaranżowano nowe przestrzenie dla działań edukacyjnych skierowanych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, gdzie uczestnicy mogą samodzielnie odkrywać tajemnice sztuki i historii.

W przestrzeniach Centrum Edukacji Muzealnej możemy zwiedzić tajemniczy pokój zagadek MR6, gdzie miłośnicy historii i analitycznego myślenia mogą przenieść się do lat 40-ych minionego wieku, kiedy odkrywano największe zagadki kryptologiczne XX-wieku. Na pasjonatów sztuki czekają przestrzenie „Sztuki od Kuchni”, gdzie możemy zapoznać się z zagadnieniami takimi jak kompozycja, światło, barwa i przekonać się, że obraz kreuje się jak pyszne danie a edukatorzy CEM znają świetne przepisy. Za to na najmłodszych czekają sensoryczne aktywności w przestrzeni „Wyczółkowego Lasu”.

Dla tych, którzy chcą samodzielnie spróbować różnych technik artystycznych CEM proponuje „Twórcze soboty”, gdzie przy pomocy edukatorów każdy może odkryć najbardziej ukryte zakamarki swojej artystycznej duszy.

Centrum Edukacji Muzealnej to jednak nie tylko budynek Mennicy 6. Edukatorzy CEM zaglądają również do innych przestrzeni Muzeum Okręgowego, gdzie w ramach indywidualnych i grupowych oprowadzań odkrywają historyczne tajemnice naszego regionu i dawnych mieszkańców Bydgoszczy w Zbiorach Archeologicznych, nie odrywają wzroku od monet i precjozów Skarbu Bydgoskiego w Europejskim Centrum Pieniądza, poznają twórczość i czasy patrona muzeum w Domu Leona Wyczółkowskiego, spacerują ulicami międzywojennej Bydgoszczy na ekspozycji w Spichrzach nad Brdą czy przyglądają się sztuce współczesnej i XIX-wiecznej w Gmachu głównym MOB przy Gdańskiej 4.

W Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy jest mnóstwo ciekawych przedmiotów i historii do odkrycia a Centrum Edukacji Muzealnej gwarantuje interesującą podróż przez świat historii i sztuki dla odwiedzających w każdym wieku.  

Liczba miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy
Kontakt: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Zobacz też

Europejska Noc Muzeów w Bydgoszczy 2024
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów w Bydgoszczy! 18 maja (sobota) czekają...

Muzeum Okręgowe | Groza – w drodze do szaleństwa
Wstęp wolny
Dzisiaj

Exploseum Fabryka D.A.G zaprasza na wernisaż wystawy Groza – w drodze...

Kino Jeremi | SURREALIZM MISTYCZNY
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy Film dokumentalny i spotkanie z artystą i jego twórczością. Realizacja,...