Informacje:

od 7 zł
Muzeum Okręgowe, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna), Bydgoszcz
13 Września 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | Malta-Caravaggio-Preti – wielkie malarstwo w sercu Morza Śródziemnego

Zapraszamy na wykład Alicji Jakubowskiej (Zamek Królewski w Warszawie) z cyklu Malarstwo dawnych mistrzówMalta-Caravaggio-Preti – wielkie malarstwo w sercu Morza Śródziemnego.

W sercu Morza Śródziemnego znajduje się wyjątkowa wyspa. To Malta. Jeden z najmniejszych krajów w Europie. Kraj, który jest prawdziwą skarbnicą dzieł sztuki. Tu znalazł schronienie uciekający z Rzymu Caravaggio, tu żył i tworzył zafascynowany sztuką Caravaggia Mattia Preti. Obaj pozostawili po sobie na Malcie wspaniały dorobek. Nie byłoby jednak tych wielkich dzieł, gdyby nie Rycerze Maltańscy, którzy nie tylko potrafili doskonale władać bronią, ale też doceniać malarstwo. Wykład będzie poświęcony temu niezwykłemu połączeniu sztuki i wojny, które dokonało się kiedyś na słonecznej wyspie Malcie.

Alicja Jakubowska – z wykształcenia historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), absolwentka Royal Collection Studies (Londyn), stypendystka Fondazione Giorgio Cini (Wenecja), od 2007 roku pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie (obecnie kustoszka zbiorów malarstwa), od 2019 roku wykładowczyni podyplomowego studium historii sztuki w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.plDecyduje kolejność zakupu biletów!!!

Zobacz też

Zakończenie Jubileuszowego XXX Pleneru Rzeźbiarskiego w Myślęcinku
Wstęp wolny
Jutro

Serdecznie zapraszamy na zakończenie pleneru oraz uroczyste wręczenie dyplomów i nagród...

Opera Nova | Don Pasquale
od 70 zł
od 14 do 16 Czerwca

Opera Nova zaprasza na pierwsze popremierowe spektakle „Don Pasquale” G. Donizettiego...

Filmowe Poranki: Barbapapa
od 16.90 zł
16 Czerwca

Barbapapa wraz z całą swoją rodzinką zapraszają wszystkie dzieci na Filmowy...