Informacje:

od 1 zł
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ul. Gdańska 4, Bydgoszcz
12 Czerwiec 2022
12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | Gaijin w krainie bogów – o podróżowaniu po Japonii

Z cyklu: „Daleki Wschód bliżej nas”, wykład Joanny Zakrzewskiej pt. „Gaijin w krainie bogów – o podróżowaniu po Japonii”

Kiedy wyruszamy w podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni musimy zdawać sobie sprawę ze specyfiki, jaka czeka na nas w tym kraju. Japonia jest bardzo azjatycka, jednak posiada swój własny i niepowtarzalny klimat. Związane jest to nie tylko z jej wyspiarskim charakterem, ale i z jej burzliwymi dziejami.

Zależnie od tego w jakie miejsce na mapie Japonii trafimy, możemy spotkać się z wieloma zaskakującymi zachowaniami. Jednym z podstawowych problemów może okazać się komunikacja językowa. Wyobrażamy sobie, że Japończycy dobrze znają angielski, a okazuje się, że ich nieśmiałość i dystans do obcych powoduje, że rzadko kiedy chcą języka obcego używać. Wydaje się nam, że wszędzie uda się zapłacić za zakupy kartą płatniczą. Nic bardziej mylnego, bo czasami się uda, ale zwykle trzeba płacić gotówką.

Podczas wykładu prelegentka będzie mówić przede wszystkim o różnicach kulturowych i zachowaniach oczekiwanych przez gospodarzy, które warto przyswoić przed podróżą, aby nie narażać się na nieprzyjemne sytuacje.

Zobacz też

PARYŻ, 13. DZIELNICA
od 12.90 zł

Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje...

ELVIS
od 12.90 zł
Cze
24

Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób...

polsko-ukraińskie Wianki 2022
Wstęp wolny

24 czerwca zapraszamy na „Dwie łodzie – dwa głosy” – polsko-ukraińskie...

Komentarze