Informacje:

od 1 zł
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ul. Gdańska 4, Bydgoszcz
12 Czerwiec 2022
12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | Gaijin w krainie bogów – o podróżowaniu po Japonii

Z cyklu: „Daleki Wschód bliżej nas”, wykład Joanny Zakrzewskiej pt. „Gaijin w krainie bogów – o podróżowaniu po Japonii”

Kiedy wyruszamy w podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni musimy zdawać sobie sprawę ze specyfiki, jaka czeka na nas w tym kraju. Japonia jest bardzo azjatycka, jednak posiada swój własny i niepowtarzalny klimat. Związane jest to nie tylko z jej wyspiarskim charakterem, ale i z jej burzliwymi dziejami.

Zależnie od tego w jakie miejsce na mapie Japonii trafimy, możemy spotkać się z wieloma zaskakującymi zachowaniami. Jednym z podstawowych problemów może okazać się komunikacja językowa. Wyobrażamy sobie, że Japończycy dobrze znają angielski, a okazuje się, że ich nieśmiałość i dystans do obcych powoduje, że rzadko kiedy chcą języka obcego używać. Wydaje się nam, że wszędzie uda się zapłacić za zakupy kartą płatniczą. Nic bardziej mylnego, bo czasami się uda, ale zwykle trzeba płacić gotówką.

Podczas wykładu prelegentka będzie mówić przede wszystkim o różnicach kulturowych i zachowaniach oczekiwanych przez gospodarzy, które warto przyswoić przed podróżą, aby nie narażać się na nieprzyjemne sytuacje.

Zobacz też

Bydgoscy Muzycy w hołdzie Depeche Mode
od 35 zł

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie cyklu Bydgoscy Muzycy w Hołdzie –...

MCK BYDGOSZCZ | Alameda
od 35 zł

Alameda zaprasza Bydgoszcz do tańca vol. 2. sprawdź co na scenie...

The Moneymakers LIVE 
od 30 zł

Zapraszamy 7 października na koncert zespołu The Moneymakers Zespół The Moneymakers...

Komentarze