Informacje:

od 1 zł
MOB, ul. Gdańska 4, Bydgoszcz
27 Kwiecień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | Arkadius. Moda, która stała się sztuką ¦ Dominikiem Zieliński

27 kwietnia (środa) zapraszamy na artystyczny wieczór będący czymś więcej niż tradycyjne spotkanie przy książce.

Książka „Arkadius. Moda, która stała się sztuką” jest pierwszym, dwujęzycznym opracowaniem twórczości wybitnego polskiego projektanta mody, tworzącego w Wielkiej Brytanii. Dodatkowym wydarzeniem tego wieczoru będzie performance Łukasza Błażejewskiego i pokaz dwóch unikatowych kreacji Arkadiusa z kolekcji autora.

Książka jest pierwszym, dwujęzycznym opracowaniem twórczości wybitnego polskiego projektanta mody, tworzącego w Wielkiej Brytanii. Arkadius działał w Londynie na przełomie XX i XXI wieku, współpracując z takimi osobowościami, jak Alexander McQueen, Isabella Blow czy Jimmy Choo.

W książce-albumie znalazły się setki zdjęć z pokazów kolekcji – głównie z Londyńskich Tygodni Mody, materiały prasowe z całego świata, fotografie z prywatnego archiwum Arkadiusa, a także obszerny wywiad z projektantem.

Performance „Ślubowanie” Łukasza Błażejewskiego to rodzaj hołdu dla artystycznej twórczości w ogóle. Artysta to coś więcej niż zawód, a jego mariaż ze sztuką to przeznaczenie i związek wykraczający poza ramy czasu. Przysięga stanowi w przedstawieniu symbol tej jedynej w swoim rodzaju relacji, dającej artyście nad wyraz ważne prawo głosu, spełnienie, a często także podziw kolejnych pokoleń odbiorców.

Zobacz też

od 110.00 zł

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się!...

Wakacje z Projektorem w Bibliotece
Wstęp wolny

Filmowe wakacje z projektorem! W czasie wakacji uruchomione zostaną przedpołudniowe seanse...

HELIOS | Kino Kobiet ¦ Elvis
od 19.90 zł

Drogie Panie, 29 czerwca widzimy się na kolejnym pokazie Kina Kobiet. Zagramy film „Elvis”....

Komentarze