Informacje:

Wstęp wolny
Spichrze nad Brdą, ul. Grodzka 7-11, Bydgoszcz
28 Kwiecień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Okręgowe | 12 minut

Zapraszamy na wystawę, na której łączymy historię i współczesność. W ramach ekspozycji obok zabytkowych zegarów i in­nych obiektów związanych z przeszłością znalazły się współczesne obrazy, grafi­ki i instalacje artystyczne.

1 czerwca 2022 roku mija sto lat od zaprowadzenia w Polsce czasu środkowoeuropejskiego. Data ta skłania do szerszego przyjrzenia się tematyce czasu nie tylko jako wielkości fizycznej ale również jako zagadnieniu stanowiącemu rozważania filozofów od zarania dziejów.

Naszym celem jest poka­zanie ekspozycji nowocze­snej, stanowiącej przegląd techniki i idei związanych z czasem i sposobami jego pomiaru.

12 minut
12 minut to różnica jaka dzieli stosowany w Bydgoszczy czas środkowoeuropejski od czasu lokalnego, tzw. średniego czasu słonecznego.

Odwiedzając wystawę masz okazję poznać historię miasta Bydgoszczy przez pryzmat spo­sobów odmierzania czasu, ze szczególnym uwzględ­nieniem dynamicznych zmian, które miały miejsce w XIX wieku, za sprawą roz­woju techniki i pojawie­nia się szybkich środków transportu.

Wernisaż: 28 kwietnia 2022 r.

Zobacz też

PARYŻ, 13. DZIELNICA
od 12.90 zł

Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje...

ELVIS
od 12.90 zł
Cze
24

Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób...

polsko-ukraińskie Wianki 2022
Wstęp wolny

24 czerwca zapraszamy na „Dwie łodzie – dwa głosy” – polsko-ukraińskie...

Komentarze