Informacje:

Wstęp wolny
Muzeum Kanału Bydgoskiego, ul. Staroszkolna 10, 85-209 Bydgoszcz
29 Wrzesień 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Kanału Bydgoskiego | Wyspa Łabędzia

Zapraszamy na wystawę “Wyspa Łabędzia”, na której zobaczycie Państwo urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym można było zobaczyć łabędzie, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.

Kanał Bydgoski od zawsze był niezwykłą oazą fauny i flory. Na odwiedzających ten piękny zakątek, niezależnie od pory roku, czekały cudowne walory przyrodnicze, w tym duża ilość łabędzi, które bardzo często pojawiały się na wyspie przy III śluzie. Te niezwykłe ptaki spędzające niejednokrotnie cały rok na kanale i Brdzie urzekają swoją dostojnością. Spotkane na spacerze stają się idealnym obiektem zdjęć. Stanowią też wspaniałą inspirację dla artystów i twórców. Spotkać je możemy również jako przedmioty użytku codziennego.

Na wystawie “Wyspa Łabędzia” zobaczycie Państwo urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym można było zobaczyć te dostojne ptaki, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.
W świat łabędzi wprowadzi nas, znany Państwu @Dawid Kilon, przyrodnik, przewodnik po faunie i florze a przede wszystkim miłośnik stworzeń fruwających, które jak wiecie wspaniale przedstawia w obiektywie, jak również rysując.

Zapraszamy serdecznie do Muzeum Kanału Bydgoskiego.

WSTĘP BEZPŁATNY
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy @bydgoszcz.pl

Zobacz też

SUNDOWN
od 19.90 zł
Mar
24

Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią...

HELIOS | CO W TRAWIE GRA
od 17.9 zł

Film „ Co w trawie gra” oparty jest ty na słynnych...

JOHN WICK 4
od 18.90 zł
Mar
24

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy,...