Informacje:

Wstęp wolny
Muzeum Kanału Bydgoskiego, ul. Staroszkolna 10, 85-209 Bydgoszcz
29 Września 2022
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Muzeum Kanału Bydgoskiego | Wyspa Łabędzia

Zapraszamy na wystawę “Wyspa Łabędzia”, na której zobaczycie Państwo urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym można było zobaczyć łabędzie, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.

Kanał Bydgoski od zawsze był niezwykłą oazą fauny i flory. Na odwiedzających ten piękny zakątek, niezależnie od pory roku, czekały cudowne walory przyrodnicze, w tym duża ilość łabędzi, które bardzo często pojawiały się na wyspie przy III śluzie. Te niezwykłe ptaki spędzające niejednokrotnie cały rok na kanale i Brdzie urzekają swoją dostojnością. Spotkane na spacerze stają się idealnym obiektem zdjęć. Stanowią też wspaniałą inspirację dla artystów i twórców. Spotkać je możemy również jako przedmioty użytku codziennego.

Na wystawie “Wyspa Łabędzia” zobaczycie Państwo urokliwe zakątki starego Kanału Bydgoskiego, nad którym można było zobaczyć te dostojne ptaki, jak również łabędzie w różnych postaciach zebrane w kolekcji Pana Bartłomieja Wodyńskiego.
W świat łabędzi wprowadzi nas, znany Państwu @Dawid Kilon, przyrodnik, przewodnik po faunie i florze a przede wszystkim miłośnik stworzeń fruwających, które jak wiecie wspaniale przedstawia w obiektywie, jak również rysując.

Zapraszamy serdecznie do Muzeum Kanału Bydgoskiego.

WSTĘP BEZPŁATNY
Projekt współfinansowany ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy @bydgoszcz.pl

Zobacz też

Filmowe Poranki: Baranek Shaun
od 16.90 zł
14 Lipca

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki:...

Twisters
od 20.90 zł
Jutro

Edgar-Jones wciela się w Kate Cooper, byłą łowczynię burz, prześladowaną przez...

Kod zła
od 20.90 zł
Dzisiaj

Spowity mrokiem i wypełniony okultystycznymi zagadkami horror producentów „LALECZKI”, „SINISTERA” oraz...