Informacje:

od 45 zł
Music Cafe Szpulka, Marcinkowskiego 12-14, 85-056 Bydgoszcz
05 Czerwiec 2022
20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Music Cafe Szpulka | WCZASY

Zapraszamy koncert Wczasów z nową płytą “To wszystko kiedyś minie”. Na płycie pełno jest melancholijnych melodii i emocjonalnych, osobistych tekstów.

Po świetnie przyjętym debiucie Wczasów pt. “Zawody”, który znalazł się na szczycie wielu rankingów najlepszych polskich płyt 2018 roku. Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło zagrali ponad 150 koncertów w Polsce i za granicą nadszedł czas na drugą płytę.

“To wszystko kiedyś minie” jest materiałem bardziej zróżnicowanym stylistycznie i brzmieniowo od debiutu. Post-punk miesza się tu z techno elektroniką, zimna fala z shoegaze’em, a to wszystko ubrane jest w formę syntezatorowo-gitarowych przestrzennych piosenek. Wczasy wciąż rozwijają swoje charakterystyczne, niedzisiejsze analogowe brzmienie, które staje się ich znakiem rozpoznawczym i nadaje wyrazistego charakteru ich muzyce.

Na płycie pełno jest melancholijnych melodii i emocjonalnych, osobistych tekstów. Dominuje na niej atmosfera, która idealnie współgra z polską jesienno-zimową aurą. Motywem przewodnim płyty jest temat zmienności i przemijania uczuć w relacjach międzyludzkich, ale również mierzenie się z rzeczywistością, którą Wczasy komentują z właściwym sobie dystansem i ironią. W tekstach nadal można znaleźć obserwacje społeczne (“Polska (serce rośnie)”, “Nie dla nas”, “Biorę do siebie”, “Inny świat”), do których duet zdążył przyzwyczaić już słuchaczy, jednak nie dominują one na płycie, pozostawiając miejsce na bardziej osobiste tematy (“Tyle słów”, “Pogoda”, “Tak pięknie”, “Opuścić dom”) oraz psychodeliczne wycieczki (“Dylatacja”, “Trans”).

Na płycie pojawiają się goście w 4 utworach:
● Iwona Skwarek (Shyness!, Rebeka) – utwór nr 3: “Inny świat”
● Mateusz Danek (Eurodanek) – utwór nr 5: “Trans”
● Gosia Zielińska (Rycerzyki) – utwór nr 7: “Pogoda”
● Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzica (Enchanted Hunters) – utwór nr 8:
“Tak pięknie”

Produkcją i miksem zajął się sam duet (Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło) oraz Piotr Maciejewski (Drivealone, Muchy), który pomógł dopracować brzmienie na ostatnim etapie pracy nad albumem. Za analogowy mastering odpowiada Michał Kupicz.

Zobacz też

Powitanie lata w biesiadnych klimatach
od 18 zł

Powitanie lata w biesiadnych klimatach ze Steffi Mal i Pawłem Wenderskim...

Zespół Duża Rajska Kawa
Wstęp wolny

Otwarta Przestrzeń Światłownia zaprasza 24 czerwca na koncert zespołu Duża Rajska...

Park Club | Montana Country Band 
Wstęp wolny

Zapraszamy na sporą dawkę znakomicie podanej muzyki country. Montana Country Band...

Komentarze