Informacje:

od 50 zł
MÓZG, ul. Parkowa 2, 85-006 Bydgoszcz
02 Maja 2024 20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

MÓZG | ZABELKA/LISK & WRIGHT/BRÖNDUM 

Klub MÓZG zaprasza na w czwartek na 2 koncerty z udziałem weteranów sceny improwizowanej z: USA, Austrii i Szwecji. Wstęp wolny!

Mia Zabelka (skrzypce, elektronika) to muzyk i kompozytorka znana z eksperymentalnego wykorzystania skrzypiec i muzyki elektronicznej. Występowała na różnych festiwalach i miejscach na całym świecie. Zabelka jest znana ze swojego innowacyjnego podejścia, które przekracza granice, łącząc elementy hałasu, drone’ów i wokalnych wybuchów w swojej pracy. Grała z różnymi artystami, w tym z Johnem Zornem i Zeitkratzer.

Tracy Lisk (perkusja) to perkusistka z siedzibą w Filadelfii w stanie Pensylwania. Pani Lisk ma za sobą historię malarstwa, która wpływa na treść jej improwizacji, zawierając odniesienia do struktur rytmicznych, zachowując jednocześnie płynną, zawieszoną ciągłość. Kierowała zespołami perkusyjnymi i regularnie koncertuje jako perkusistka w USA i Europie. Współpracowała z Mią Zabelką, Williamem Parkerem, saksofonistą Garym Hassayem, Maggie Nicols, znaną elektroniką/głosową potęgą Andreą Pensado, tancerzem Ryuzo Fukuhara, wiolonczelistką Heleną Espval i innymi.

Lars Bröndum, PhD, to kompozytor i muzyk. Obecnie jest profesorem muzyki na Uniwersytecie w Skövde w Szwecji. Lars komponuje muzykę elektroakustyczną, muzykę kameralną i orkiestrową. Często wykonuje improwizowane koncerty live electronics jako solista i w zespołach. Trzy albumy Brönduma, Fallout (2015), Phaethon – Music for Instruments and Electronics (2019) i Aleatoric Anthems and Palindromes (2021) zostały nagrodzone jako „najlepszy album eksperymentalny” przez Swedish Independent Music Producers (SOM).

Walter Wright (Board Weevil, wideo) to artysta interdyscyplinarny, jego praktyka obejmuje programowanie komputerowe, muzykę i występy wideo. Jego głównym celem jest “improwizacja jako sposób bycia obecnym w świecie”. Jako artysta-rezydent w Experimental Television Center, pionierzył w występach wideo w centrach dostępu publicznego, college’ach i galeriach z syntezatorem wideo Paik/Abe.

Zobacz też

11 URODZINY ROZTAŃCZONEJ PLAŻY CHMIELNIKI
od 40 zł
20 Lipca

Zapraszamy na kolejne Urodziny Roztańczonej Plaży Chmielniki! Jedyna okazja w lipcu...

Tupot Poetycki #87 | SLAM
od 20 zł
13 Lipca

∞7 Slam Poetycki – Lipcowy Odcinek Eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw! ∞7...

4 urodziny Fabryki Lloyda
od 20 zł
06 Lipca

6 lipca zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin Fabryki Lloyda! Dla Fabryki...