Informacje:

Wstęp wolny
MÓZG, ul. Parkowa 2, 85-006 Bydgoszcz
01 Wrzesień 2022
20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

MÓZG | Przeźrocza też w Mózgu

Kosmiczne Przeźrocza w Mózgu w czwartek i piątek: koncert – teledyski – filmy. Zapowiada się klimat nieziemski!

Program:

1.09.2022 czwartek, 20:30
BŁYSKA OKA 2021 – pokaz filmów nagrodzonych podczas poprzedniej edycji festiwalu.

“Druga strona” reż. Kuba Zalewski, „Od nowa” reż. Zofia Sawicka, „Ten obrazek jest bardzo ładny” reż. Jakub Ciosiński, „Szepty” reż. Izabela Zubrycka, „Trochę raju” reż. Andrzej Cichocki, „Papierosy” reż. Maja Markowska, „Piach” reż. Bartek Tryzna / Monika Stpiczyńska
czas trwania projekcji: 2 godziny
wstęp wolny

2.09.2022 PIĄTEK, 20:00
Mózg cosmic trip: „Na niebie, na ziemi” reż. Maciej Cuske

film dokumentalny, 65 min, Polska, 2008
wstęp wolny
„Na niebie, na ziemi” reż. Maciej Cuske
Film dokumentalny, 2007, 65 min
Irek ma jedną ogromną pasję, która graniczy z obsesją – pragnie poznać prawdę o cywilizacjach pozaziemskich i przedstawić ją światu. Aby zbliżyć się do realizacji swego marzenia, zabiera żonę i małą córeczkę do Wylatowa, gdzie od kilku lat obserwowane są tajemnicze ślady w zbożu i inne dziwne zjawiska.

22:00 Mózg
„We haven’t lost our way” – koncert muzyki filmowej Jakuba Ziołka

wstęp wolny
Bydgoszczanin Jakub Ziołek jest autorem muzyki do najnowszego filmu Anki Sasnal i Wilhelm Sasnala pod tytułem “Nie zgubiliśmy drogi” , który miał międzynarodową premierę podczas Berlinale a polską podczas festiwalu Nowe Horyzonty. Koncert muzyki filmowej będzie połączony z projekcją fragmentów filmu , którego autorem zdjęć jest Wilhelm Sasnal.

23:00 Mózg
Noc teledysków – pokaz kuratorski Adama Piaseckiego

wstęp wolny

Kiedyś w bydgoskim Mózgu zaczął się Yach Film – festiwal teledysków. Po wielu latach wracamy do formuły prezentacji “muzyki z obrazkami” w Czarnej Sali naszego ulubionego, bydgoskiego klubu, za sprawą pokazów przygotowanych przez Adama Piaseckiego. Ideą przyświecającą przeglądowi w ramach PRZEŹROCZY, jest prezentacja jak najszerszego wyboru klipów do utworów, reprezentujących bardzo różnorodne gatunki muzyczne (pop, rock, hip-hop, muzyka alternatywna, folk, metal a nawet jazz), zrealizowanych w różnorodnych technikach, nie tylko jako produkcje w pełni profesjonalne, ale i amatorskie. Ważne by autorowi udało się wywołać u widza i słuchacza poczucie dopasowania, współgrania warstwy wizualnej i muzycznej. Takiego idealnego zespolenia obrazu (scenariusz, montaż, dobór kadrów, scenografia) i dźwięków, szukamy i co najważniejsze w ostatnich latach widzimy, że dobrych teledysków powstaje coraz więcej, stąd powrót do idei ich corocznego pokazu podczas festiwalu.

Zobacz też

American Musical - Wieczór Amerykański
od 70 zł

4 lutego zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką na żywo gdzie...

Fabryka Lloyda | American Musical
od 70 zł

4 lutego zapraszamy na wyjątkowy wieczór z muzyką na żywo gdzie...

Fabryka Lloyda | Retro Dance Party
od 50 zł

Zapraszamy na stałą już w kalendarium imprezę taneczną z DJ-em w...