Informacje:

od 27 zł
MÓZG, ul. Parkowa 2, 85-006 Bydgoszcz
23 Październik 2022
20:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

MÓZG | MAKO SICA | Grygor/Janicki/Maćkowiak

Klub MÓZG zaprasza 23 października na koncert MAKO SICA | Grygor/Janicki/Maćkowiak

Mako Sica to chicagowski zespół, który powstał w 2007 roku. Obecnie tworzy go dwóch muzyków: Przemysław Krzysztof Drążek (gitara, mandolina i trąbka) i Brent J Fuscaldo (gitara, wokal, kalimba, harmonijka itd.)

Mako Sica tworzy przestronne wycieczki w stronę postrocka, free jazzu, transu, muzyki improwizowanej i etno. Brent i Przemek współpracują od paru lat z legendarnym perkusistą Hamidem Drake, z którym wydali do tej pory 3 wspólne płyty, które zostały nagrane w studiu Electrical Audio. Grają również od jakiegoś czasu z trzema innymi chicagowskimi muzykami. Są to: Tatsu Aoki (kontrabas), Thymme Jones (trąbka, pianino i wokal) i Jacob Fawcett (perkusja). Płyty Mako Sica w USA wydają dwa labele Astral Spirits Records i Feeding Tube Records, a w Polsce Instant Classic Records.

Podczas koncertu w MÓZGu na perkusji zagra z nimi multiinstrumentalista Thymme Jones, znany z takich zespołów jak: Brise-Glace, Cheer-Accident, Dead Rider, Dot Dot Dot, Illusion Of Safety, Pox, San Andreas Fault, Stopped Clocks, Yona-Kit, i You Fantastic!

Piotr Grygor — tłumaczy procesy życiowe organizmów na dźwięk i obraz, muzykuje z roślinami i owadami, maluje falami mózgowymi. Używa instrumentów elektronicznych, przejawiających chaotyczne zachowania, generujących kompleksowe i nieprzewidywalne interakcje. Współpracuje z improwizującymi muzykami.

Sławek Janicki — muzyk, filmowiec, kreator działań artystycznych. Współtwórca i główny zarządzający klubem Mózg w Bydgoszczy, twórca i szef Mózg Festival. Działalność artystyczną rozpoczynał w połowie lat 80. w zespole Henryk Brodaty. Współtworzył takie zespoły jak: Trytony, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Pieces of Brain. Od ponad 20 lat czynnie działa na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej. Jako muzyk pozostaje całkowicie oddany improwizacji absolutnej, jako najczystszej i najwyższej formie tworzenia muzyki.

Artur Maćkowiak — muzyk i animator życia kulturalnego. Grywa solo, w zespołach you.Guru, 5G, Mózg Injectors oraz w przeróżnych efemerycznych projektach muzycznych. Kiedyś współtworzył Something Like Elvis, Potty Umbrella i Innercity Ensemble. Porusza się w obszarach szeroko pojętej muzyki gitarowej, okraszonej dużą dawką eksperymentu, elektroniki, ambientu i improwizacji 

Zobacz też

Tupot Poetycki #67
od 15 zł

Zapraszamy ma ósmy sezon Tupotu Poetyckiego. Sześćdziesiąty siódmy SLAM w Bydgoszczy....

MÓZG | Kultura Bassu 29
od 30 zł

𝐑𝐮𝐟𝐟 𝐏𝐮𝐟𝐟 𝐒𝐨𝐮𝐧𝐝 𝐒𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦 zaprasza na 29. edycję Kultury Bassu, czyli...

Music Cafe Szpulka | Brutality Garden Night
od 30 zł

Zapraszamy na tropikalny wieczór taneczny z wytwórnią Brutality Garden, z którą...