Informacje:

od 21 zł
MÓZG, ul. Parkowa 2, 85-006 Bydgoszcz
22 Czerwiec 2023
21:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

MÓZG | Laure Boer & GAŁGAŁ

Klub MÓZG zaprasza na koncert dwóch berlińskich muzyków Laure Boer & GAŁGAŁ

Laure Boer jest multiinstrumentalistką mieszkającą w Berlinie. Jej muzyka inspirowana jest muzyką noise i tradycyjnym folkiem. Jej występy to hipnotyczne improwizacje wokół tradycyjnych instrumentów, elektroakustycznych i DIY-elektronicznych obiektów, a czasem także głosu, śpiewającego lub recytującego w jej ojczystym języku francuskim.

Współpracowała z Rabih Beaini, Auspicious Family, Dj Die Soon, Diane Barbé, Luise Volkmann i wieloma innymi, a także odbyła kilka rezydencji, takich jak Nusasonic w Manili/PH (CTM/Goethe Institut/Musicboard Berlin), czy Sound Art Lab w Danii, instytucja mieszcząca się w dawnych laboratoriach Bang&Olufsen.

Grała na WSK Festival, Filipiny, Dokumenta fifteen, w ARTE TV i koncertowała solo i w różnych konstelacjach duetów i trio w Polsce, Czechach, Danii, Szwecji, Francji, Hiszpanii. Wydają ją wytwórnie Kashual Plastik, Chinabot, Otomatik Muziek i The Wire Magazine. Nowy album winylowy nakładem Kashual Plastik ukaże się w 2023 roku.

GAŁGAŁ to solowy projekt berlińskiego muzyka i projektanta dźwięku Michała Krajczoka. Jego twórczość opiera się zarówno na kompozycji, jak i improwizacji z osobliwym podejściem do syntezy modularnej. Jego procedury muzyczne wywodzą się z zajęcia przeciwnymi biegunami racjonalności i irracjonalności oraz skłaniania się ku idei bezcelowości i nicości w sztuce i muzyce.

Zgodnie z tym Michał bawi się różnymi warstwami pewności i niepewności, organizując kategorie muzyczne na zdeterminowane i niezdeterminowane, podkreślając możliwość porażki i napięcia związanym z błędami. GAŁGAŁ będzie w Polsce na Record Release Tour, jego nowy album “Ich schwöre ich hab Angst” ukaże się na winylu 21 czerwca.

Zobacz też

Maraton filmowy na Projektorze
Wstęp wolny

Zapraszamy na kolejny maraton filmowy w ramach Projektora! Tym razem wspólnie...

MÓZG | YassPlass
Wstęp wolny

Zapraszamy na otwarcie jednej z większych wystaw jakie w Mózgu miały...

Tupot Poetycki #77
od 20 zł

Koniecznie, nikogo nie może zabraknąć na otwarciu dziewiątego SEZONU slamerskiego w...