Informacje:

od 21 zł
MÓZG, ul. Parkowa 2, 85-006 Bydgoszcz
22 Czerwieca 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

MÓZG | Laure Boer & GAŁGAŁ

Klub MÓZG zaprasza na koncert dwóch berlińskich muzyków Laure Boer & GAŁGAŁ

Laure Boer jest multiinstrumentalistką mieszkającą w Berlinie. Jej muzyka inspirowana jest muzyką noise i tradycyjnym folkiem. Jej występy to hipnotyczne improwizacje wokół tradycyjnych instrumentów, elektroakustycznych i DIY-elektronicznych obiektów, a czasem także głosu, śpiewającego lub recytującego w jej ojczystym języku francuskim.

Współpracowała z Rabih Beaini, Auspicious Family, Dj Die Soon, Diane Barbé, Luise Volkmann i wieloma innymi, a także odbyła kilka rezydencji, takich jak Nusasonic w Manili/PH (CTM/Goethe Institut/Musicboard Berlin), czy Sound Art Lab w Danii, instytucja mieszcząca się w dawnych laboratoriach Bang&Olufsen.

Grała na WSK Festival, Filipiny, Dokumenta fifteen, w ARTE TV i koncertowała solo i w różnych konstelacjach duetów i trio w Polsce, Czechach, Danii, Szwecji, Francji, Hiszpanii. Wydają ją wytwórnie Kashual Plastik, Chinabot, Otomatik Muziek i The Wire Magazine. Nowy album winylowy nakładem Kashual Plastik ukaże się w 2023 roku.

GAŁGAŁ to solowy projekt berlińskiego muzyka i projektanta dźwięku Michała Krajczoka. Jego twórczość opiera się zarówno na kompozycji, jak i improwizacji z osobliwym podejściem do syntezy modularnej. Jego procedury muzyczne wywodzą się z zajęcia przeciwnymi biegunami racjonalności i irracjonalności oraz skłaniania się ku idei bezcelowości i nicości w sztuce i muzyce.

Zgodnie z tym Michał bawi się różnymi warstwami pewności i niepewności, organizując kategorie muzyczne na zdeterminowane i niezdeterminowane, podkreślając możliwość porażki i napięcia związanym z błędami. GAŁGAŁ będzie w Polsce na Record Release Tour, jego nowy album “Ich schwöre ich hab Angst” ukaże się na winylu 21 czerwca.

Zobacz też

WIELKIE OTWARCIE blackJACK 
Wstęp wolny
26 Kwietnia

Gorąco zapraszamy w piątek, 26 kwietnia na otwarcie nowego lokalu blackJACK...

HALA TECHNO
od 69 zł
13 Kwietnia

W sobotę 13 kwietnia 2024 r. zapraszamy do legendarnej Hali Targowej,...

Music Cafe Szpulka | RAT KRU
od 50 zł
11 Kwietnia

Klasycy samby dla oczytanych, surferzy plastic metalu i poeci rave’u, poznański...