Informacje:

Wstęp wolny
Synagoga w Starym Fordonie, ul. Przy Bóżnicy, Bydgoszcz
14 Lipca 2024 13:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Żywa biblioteka w Fordonie

Młyny Rothera zapraszają na wydarzenie Żywa Biblioteka, podczas którego uczestnicy spotkają się z osobami o różnorodnych doświadczeniach życiowych i społecznych.

Żywa biblioteka ma na celu burzenie barier i stereotypów poprzez bezpośrednie rozmowy, które budują mosty między różnymi grupami społecznymi. Podczas Żywej Biblioteki zamiast tradycyjnych książek, “czyta się” żywych ludzi, którzy dzielą się swoimi historiami, przeżyciami i perspektywami. Każda Żywa Książka reprezentuje grupę często marginalizowaną lub taką, której historia nie mieści się w głównej opowieści.

Będzie to również moment, żeby odkurzyć nasze rodzinne albumy i galerie w telefonach, żeby poszukać zdjęć związanych z Fordonem. Mogą to być zarówno starsze zdjęcia z albumów rodzinnych, ale także fotografie wykonanie całkiem niedawno. Znajdźcie te, które najbardziej utożsamiacie z Fordonem i zabierzcie ze sobą na spotkanie.

Wychowaliście się w Fordonie? Spędzacie tutaj swój wolny czas? Macie jakieś ulubione miejsce? A może po prostu lubicie fotografię? Podzielcie się historią swojego zdjęcia i wspólnie dajmy fotografiom drugie życie na stronie naszego archiwum.

Podczas spotkania będzie obecny archiwista, które pomoże w archiwizacji zdjęć, a wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

Zobacz też

KINO HELIOS | Akademia Pana Kleksa
od 12.90 zł
Jutro

18 lipca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

11 URODZINY ROZTAŃCZONEJ PLAŻY CHMIELNIKI
od 40 zł
20 Lipca

Zapraszamy na kolejne Urodziny Roztańczonej Plaży Chmielniki! Jedyna okazja w lipcu...

Fabryka Lloyda | KIZO - PATOCELEBRYTA
od 79 zł
17 Sierpnia

Fabryka Lloyda zaprasza, 17 sierpnia, na koncert KIZO. Tego wieczoru nie...