Informacje:

od 30 zł
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
06 Kwietnia 2024 18:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | ZEMITER

Młyny Rothera zapraszają na muzyczne spotkanie autora Meandrów, Marcina Dymitera z Hubertem Zemlerem, perkusistą i kompozytorem. Instalacja dźwiękowa Meandry inspiruje do podejmowania związanych z nią aktywności.

W Młynach Rothera odbędzie się koncert wspomnianego duetu. Dwaj muzycy, dwie różne osobowości, dwa zestawy urządzeń elektronicznych połączonych w jeden organizm. Marcin i Hubert osobno tworzą rzeczy odmienne, ale razem w projekcie ZEMITER łączą swoje światy i tworzą nową jakość, której każdy z osobna by nie wymyślił. Dźwięki, które popłyną podczas koncertu będą wchodzić w reakcję z zastaną instalacją Meandry. Wydarzenie odbywa się w ramach trasy koncertowej wokół płyty STUDIOLO.

ZEMITER, STUDIOLO (Antenna Non Grata, premiera — marzec 2024)


Marcin Dymiter – muzyk, twórca nagrań terenowych i autor instalacji dźwiękowych, słuchowisk, muzyki do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: emiter, niski szum, ZEMITER oraz innych, efemerycznych formacjach. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), Fundacji Wyszehradzkiej (2012, 2023). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Autor książek „Notatki z terenu” (nominacja do Nagrody Literackiej Gdyni w 2022), „Przewodnik dla audiokulturalnych” i „Maszyny do ciszy” wydanej w 2023 roku.

Hubert Zemler – perkusista, kompozytor i improwizator, swobodnie przemieszczający się pomiędzy muzycznymi kategoriami. Ceniony interpretator muzyki nowej, perkusista jazzowy, autor albumów solowych z pogranicza awangardy, elektroniki i muzyki etnicznej oraz twórca ścieżek dźwiękowych do filmów i animacji. Współpracował między innymi z Felixem Kubinem (tworzą wspólnie duet CEL), Toddem Bartonem, Jonem Gibsonem, Evanem Ziporynem, Gyanem Rileyem, Johnem Tilbury, Agusti
Fernandezem, Wacławem Zimplem (trio LAM), Piotrem Kurkiem (Piętnastka), Kamilem Szuszkiewiczem (Zebry a Mit, Istina, Zvanai), Piotrem Bukowskim (duet „Opla”), zespołem muzyki współczesnej Hashtag Ensemble oraz grupą Mitch&Mitch.

Zobacz też

Światowy Dzień Jazzu 2024
Wstęp wolny
30 Kwietnia

Zapraszamy wszystkich na koncerty w ramach Światowego Dnia Jazzu, które odbędą...

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

AKADEMIA MUZYCZNA | Special Concert
Wstęp wolny
Jutro

Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy zaprasza na Koncert specjalny...