Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
27 Kwietnia 2024 13:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Uniesienie. Wystawa rzeźb balansujących Jerzego Kędziory 

Młyny Rothera zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy rzeźb balansujących Jerzego Kędziory w sobotę 27 kwietnia.

Wszyscy znamy Przechodzącego przez rzekę, balansującą rzeźbę zawieszoną nad rzeką Brdą w pobliżu mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy. Wkrótce (1 maja) będziemy obchodzić 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, a tym samym 20. rocznicę odsłonięcia wspomnianego symbolu tego wydarzenia.

Z tej okazji zapraszamy do Młynów Rothera oraz na Wyspę Młyńską, gdzie zachęcimy do oderwania się na chwilę od Ziemi, by podziwiać zawieszoną w przestrzeni wystawę rzeźb balansujących Jerzego Kędziory. To doskonała okazja do zapoznania się ze spektakularnym dorobkiem artystycznym JotKa, a także sprawdzenia, że stworzenie artystycznych rzeźb nie byłoby możliwe, gdyby

Jerzy „JotKa” Kędziora – rzeźbiarz, malarz, designer, pedagog, absolwent ASP w Gdańsku. Uczestnik około 500 wystaw w Polsce i na świecie. Autor pomników i rzeźbiarskich akcentów w przestrzeni publicznej. Laureat wielu nagród. Kędziora od początku swojej drogi artystycznej interesował się sztuką kinetyczną i eksperymentami rzeźbiarskimi. Zmienność czasu, wyborów i egzystencji w czasach nam współczesnych stała się podstawą jego artystycznych poszukiwań, które skłoniły go do podjęcia pracy nad rzeźbami balansującymi, dzięki którym zyskał uznanie na całym świecie.

Pokazywał je na monumentalnych wystawach plenerowych m.in. w Dubaju, Abu Dhabi, Palm Beach, Long Island, Berlinie, Pradze czy Singapurze oraz na takich imprezach, jak Biennale w Wenecji, Art Basel Miami, ArtTaipei czy ARTZUID – Biennale Rzeźby w Amsterdamie. W Polsce tworzy Szlak Rzeźb Balansujących, które można oglądać w przestrzeni publicznej w wielu miejscach kraju.

Zobacz też

Bydgoskie Centrum Sztuki | Zespół
Wstęp wolny
23 Maja

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na pokaz wideo i spotkanie z artystką...

KPCK | World Urban Art
Wstęp wolny
Dzisiaj

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na dwuczęściowe spotkanie związane z...

Biblioteka Londynek | Bydgoszcz – miasto magiczne | Justyna Szelągowska
Wstęp wolny
16 Maja

Biblioteka Londynek ma zaszczyt zaprosić do swojej Galerii Londynek na otwarcie...