Informacje:

od 20 zł
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
30 Styczeń 2023
10:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Twórcze zimowisko

W okresie ferii zimowych Młyny Rothera zapraszają na praktyczne lekcje z zakresu edukacji przyrodniczej i plastycznej, powiązane z naszą flagową wystawą “Węzły”.

Trop za tropem, czyli sekrety zwierzęcych pazurów, łap i racic – zajęcia plastyczne z elementami wiedzy zoologicznej

30 stycznia i 6 lutego

Jesteśmy przekonani, że znacie ślady kocich lub psich łapek, ale czy znacie odciski saren lub dzików? Podczas warsztatów wcielimy się w przyrodniczych detektywów i nauczymy się, jak rozpoznawać tropy niektórych zwierząt leśnych i domowych. Wykonamy odciski zwierzęcych łap i racic, a następnie ich odlewy gipsowe. Tak przygotowane odlewy, własnoręcznie udekorujemy. Spotkanie z przyrodą w plastycznej formie to przede wszystkim ćwiczenie angażujące najmłodszych do poznania fascynującego świata zwierząt i sposób na sprowokowanie młodych umysłów do nieszablonowego myślenia.

Bydgoszcz z lotu ptaka – warsztaty ornitologiczne

1 lutego i 8 lutego

Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” nie byłaby pełna, gdyby zabrakło w niej skrzydlatych mieszkańców naszego miasta.

Podczas zajęć odpowiemy na pytanie, które ptaki zimują w Bydgoszczy? Spróbujemy dowiedzieć się, co jedzą i jak je mądrze dokarmiać. Odkryjemy, jak nazywają się ich pióra, czym są lotki, a czym sterówki? Dowiemy się, co pomaga ptakom pływać i jak chronią się przed zimnem. Po krótkiej części teoretycznej przejdziemy do części twórczej. Wspólnie, przy użyciu naturalnych materiałów, dzieci zaprojektują i zmontują modele gołębi i kaczek. Możliwość wykonania takiej recyklingowej zabawki na pewno będzie źródłem ogromnej satysfakcji.

Ciepłe słowa w środku zimy – zajęcia plastyczne o więziach międzyludzkich mieszkańców Bydgoszczy

3 lutego i 10 lutego

„Kocham Bydgoszcz”, „chcę tu być”, „gorące pozdrowienia” to tylko propozycje serdecznych słów, które będziemy umieszczać na mini kapsułach czasu, jakimi są naturalne drewniane plastry. Na uczestników czeka fascynująca praca i niecodzienne wyzwanie. Z pomocą profesjonalnych farb i krojów czcionek będziemy mogli ponieść się wodzy fantazji i stworzyć wyjątkową pamiątkę z dobrym słowem. Podczas zajęć poznamy ciekawostki ze świata malarstwa, dowiemy się czym są miniatury malarskie, a czym podobrazia. Postaramy się obudzić w dzieciach troskę i wrażliwość na kontakty międzyludzkie, bo słowa mają wielką moc.

Dla kogo? Dla dzieci od 6 do 12 lat
W jakich godzinach? Od 10:00 do 12:00
Zapisy? Zakup biletu online lub w punkcie informacyjnym Młynów

Cena:
bilet indywidualny – 20 zł/osoba
bilet grupowy – 15 zł/osoba
bilet grupowy łączony ze zwiedzaniem wystawy “Węzły” – 20 zł/osoba

Sprawdź regulamin:
https://mlynyrothera.pl/…/Regulamin-Tworcze-zimowisko-w…

Zobacz też

od 130 zł

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto spośród Waszych przyjaciół coś ukrywa?🤔 A...

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OTTO
od 16.90 zł

Jest to druga filmowa adaptacja bestsellerowej powieści, Fredrika Backmana „Meżczyzna imieniem...

Anita Suchomska
Wstęp wolny

Zapraszamy na pierwszy w tym roku wernisaż. Wystawę Anity Suchomskiej. Anita...