Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
17 Marzec 2023
13:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Światowy Tydzień Mózgu – wykład o rozwoju dziecięcego umysłu

Młyny Rothera jako dobre miejsce na popularyzację nauki i wiedzy stają się partnerem obchodów Światowego Tygodnia Mózgu.

Z okazji tego święta w naszym regionie odbędzie się wiele popularnonaukowych atrakcji. W Młynach zapraszamy na wykład dr Małgorzaty Wójtowicz-Szefler pt. “Wpływ wczesnych doświadczeń w relacji dziecko-rodzic (opiekun) na rozwój mózgu”.

Podczas wykładu omówione zostaną zagadnienia, związane z rozwojem mózgu już od wczesnych lat dziecięcych. Nasza Rozmówczyni zaprezentuje również praktyczne wskazówki dla rodziców i opiekunów, co robić, aby pozytywnie wpłynąć na rozwój mózgu dziecka.

Młyny Rothera planuje utworzenie wystawy stałej o mózgu, gdzie będziemy edukować o procesach zachodzących w mózgu, zaburzeniach czy profilaktyce – wszystko po to, aby budować społeczną empatię, pogłębiać wiedzę, świadomość i wrażliwość.

dr Małgorzata Wójtowicz-Szefler – psycholożka, związana z Wydziałem Psychologii UKW w Bydgoszczy oraz Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną WSG w Bydgoszczy. Autorka licznych publikacji dotyczących wspierania rozwoju dzieci i młodzieży.

Obowiązują zapisy!

Światowy Tydzień Mózgu skupia się na popularyzacji najnowszej wiedzy o mózgu i umyśle oraz podejmowaniu działań wspierających proces uczenia się. W tym roku święto trwa od 13 do 19 marca. Organizatorem Światowego Tygodnia Mózgu w naszym regionie jest Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, we współpracy z partnerami, jakimi są Miasto Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Młyny Rothera oraz instytucje edukacji i kultury w województwie kujawsko-pomorskim.

Fot. Młyny Rothera

Zobacz też

Kamil Bednarek | Ambasadorzy Rozrywki
od 129 zł

Kamil Bednarek z muzycznym projektem #AmbasadorzyRozrywki” odwiedzi największe miasta w Polsce...

ELJAZZ | Sebastian Rejent | Optima Forma
od 45 zł

NOWY MATERIAŁ SEBASTIANA REJENTA – OPTIMA FORMA. Na poprzedni materiał stand-upowy...

Testosteron - 7 na 10 kobiet zdradza
od 130 zł

Kultowa satyra o odwiecznym, damsko-męskim konflikcie, to pełna humoru konfrontacja z...