Informacje:

Wstęp wolny
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Spotkanie z autorem: „Jestem tym, który rozszyfrował Enigmę. Nieznana historia Mariana Rejewskiego”

W 90. rocznicę rozszyfrowania Enigmy przez bydgoszczanina Mariana Rejewskiego powstała specjalna publikacja o człowieku, który dokonał rewolucji w kryptologii, a którego historia nie została jeszcze do końca opowiedziana.

W 90. rocznicę rozszyfrowania Enigmy przez bydgoszczanina Mariana Rejewskiego powstała specjalna publikacja o człowieku, który dokonał rewolucji w kryptologii, a którego historia nie została jeszcze do końca opowiedziana. Zapraszamy mieszkańców na spotkanie autorskie prof. Roberta Gawłowskiego, które odbędzie się 8 marca w Młynach Rothera. Obowiązują zapisy.

Bydgoszczanin Robert Gawłowski 90 lat od historycznych wydarzeń, które zmieniły bieg II wojny światowej pokusił się o napisanie reportażu historycznego o wybitnym Polaku – Marianie Rejewskim. Książka to opowieść o rywalizacji człowieka z maszyną, o wielkiej historii przetaczającej się przez życie jednostki, a także o życiu prywatnym Mariana Rejewskiego. Do napisania tej książki autor wykorzystał niepublikowane dotąd materiały źródłowe, a najważniejsze informacje na temat życia Rejewskiego uzyskał od córki kryptologa – Janiny Sylwestrzak. Te kilkadziesiąt godzin rozmów są znakomitym uzupełnieniem innych publikacji naukowych i medialnych na temat Rejewskiego.

Termin publikacji jest nieprzypadkowy, w tym roku przypada 90-ta rocznica rozszyfrowania Enigmy przez bydgoszczanina stulecia, Mariana Rejewskiego. Miasto jest partnerem wydania książki pt. „Jestem tym, który rozszyfrował Enigmę. Nieznana historia Mariana Rejewskiego” . Razem z Parkiem Kultury zapraszamy także na spotkanie autorskie prof. Roberta Gawłowskiego, które odbędzie się 8 marca w Młynach Rothera, o godz. 17.00. Ze względu na sytuację pandemiczną oraz ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy.

Książka na temat Mariana Rejewskiego jest pierwszym reportażem biograficznym prof. Roberta Gawłowskiego, jednak nie pierwszą publikacją w karierze. Do tej pory zostało opublikowanych ponad 50 pozycji naukowych (książek i artykułów), a także liczne artykuły publicystyczne. Praca akademicka pozwoliła mu na zbudowanie warsztatu badawczego i bez wątpienia ułatwiła poruszanie się po archiwach, bibliotekach, zbiorach danych, czy prowadzenie wywiadów. Na co dzień jest profesorem WSB w Bydgoszczy. wykładającym przedmioty dotyczące administracji publicznej i zarządzania publicznego. Do zainteresowania się postacią Mariana Rejewskiego skłoniło go wspólne miejsce zamieszkania i urodzenia – miasto Bydgoszcz.

8|03|2022, godz. 17.00

Wstęp wolny

Chęć uczestnictwa w spotkaniu można zgłaszać od 24 lutego:

  • osobiście w punkcie informacyjnym „Zaczyn” w Młynach Rothera od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-18:00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 12:00-20:00
  • telefonicznie pod numerem 887467208 od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-18:00 oraz od piątku do niedzieli w godz. 12:00-20:00
Młyny Rothera
ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz

Zobacz też

Muzeum Okręgowe | EXPLOCZWARTKI
od 10 zł

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat na EXPLOCZWARTKI!...

Muzeum Okręgowe | Wakacyjne Samograje
od 5 zł

Wakacyjne Samograje – warsztaty dla dzieci, czyli samoobsługowe stanowiska gier i...

OKO NIGDY NIE ŚPI | CZWARTA NATURA
Wstęp wolny

7 lipca rozpocznie się IX edycja Międzynarodowych Spotkań Nieprzypadkowych Oko Nigdy...

Komentarze