Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, Spichrz Zbożowy II piętro, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
05 Kwietnia 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Slam filozoficzny #03

W ramach szerzenia i rozwijania w naszym mieście kultury filozoficznej zapraszamy na trzecie już wydarzenie z cyklu Slam filozoficzny.

Stawiamy na żywe myślenie, obecność sceniczną, kontakt z publicznością, dobrą energię, lotne i nieuczesane myśli. Nie chcemy powielania praktyk, które znane są z akademii. Zgodnie z ideą slamu chcemy oddać filozofię w ręce każdego, kto czuje, że chce i musi dać nam coś do myślenia, a niekoniecznie jest związany z kręgami akademickimi (choć jedno drugiego nie wyklucza). Zachęcamy do wykorzystanie różnych rekwizytów, które pomogą myśli zaistnieć i zainspirować innych do jej upowszechniania.  Pozwolić myśleć inaczej niż pisać!

Każde spotkanie dedykujemy innej tematyce. Tym razem będziemy przyglądać się żywiołom, nie tylko tym fizycznym, jak woda, ziemia, powietrze, ogień, ale też wszystkiemu co ma strukturę i dynamikę czegoś pierwotnego, nieokreślonego, nieuchwytnego, ruchomego, spontanicznego i wszechwładnego, jak np. żywioł miłości, szaleństwa, miasta, techniki, Internetu, zabawy, rewolucji politycznych. Stawiamy na “żywioł” nie tylko ze względu na to, że w najstarszej tradycji filozoficznej określano nim podstawową rzecz myślenia, ale także z powodu inspiracji, które niejako “spływają” do przestrzeni, w której odbywa się slam, z piętra wyżej, gdzie prezentujemy instalację dźwiękową Marcina Dymiera Meandry.

Zapisz się jako slamerka/slamer i sprawdź swoją filozoficzną wrażliwość, wyobraźnię i błyskotliwość, rywalizując z innymi mistrzami! Albo też przyjdź w roli widza, ciesz się intelektualną zabawą! Każdy Slam filozoficzny to okazja do przemyśleń zarówno dla zawodników, którzy biorą udział w filozoficznej rywalizacji, jak i dla publiczności, która przysłuchuje się i wybiera swoich faworytów. Czekamy na Wasze żywiołowe wystąpienia i filozoficzne pomysły na temat żywiołu! Pamiętajcie: bez czytania, za to z ciałem i duszą pełną myślenia, które potrafi przekonać, zachwycić, a może nawet zarazić!

Przyjdź i wsłuchaj się w prezentowane przez slamerów i slamerki przemyślenia!
Zwycięski slamer/slamerka otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł.

Spotkanie poprowadzą Zuzanna Szmidt i Daniel R. Sobota.

Dla kogo?
– dla osób, które chcą wystąpić (powyżej 18. roku życia)
– dla publiczności zainteresowanej tematyką
Cena: bezpłatnie

Zobacz też

Muzeum Okręgowe | Wakacje w muzeum
od 15 zł
27 Czerwca

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza małych i dużych na ostatnie zajęcia...

Letnie Koncerty na Rynku w Starym Fordonie
Wstęp wolny
28 Czerwca

Zapraszamy na niezapomniane letnie koncerty na rynku w Fordonie! Od czerwca...

Koncert Letni Bydgoskiego Instytutu Głosu
Wstęp wolny
Jutro

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert charytatywny – pełen emocji i muzycznej...