Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
21 Sierpień 2022
15:00-18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Portret miasta

Bydgoski fotograf Wojciech Woźniak uwiecznia mieszkańców naszego miasta, by pokazać ich na wystawie w Młynach.

Wystawa „Portret miasta” jest częścią programu towarzyszącego wystawy stałej „Węzły”, która otworzy się w Spichrzu Zbożowym jesienią tego roku. „Węzły” to opowieść o tożsamości Bydgoszczy nierozerwalnie związanej z rzeką, historia pełna osobistych wspomnień mieszkańców i spojrzenie w naszą wspólną przyszłość. Obie ekspozycje łączy ukazanie na miasta przez pryzmat ludzi, którzy je tworzą.

Jak sam mówi o projekcie:

“Portret miasta” to prosta historia o moim mieście, nie będzie w niej pięknej i wdzięcznej do fotografowania architektury, ale mieszkaniec miasta, człowiek, którego spotkałem.

Istotą mojej pracy będzie sfotografowanie mieszkańców w różnych miejscach, przechadzających się ulicami, odpoczywających na parkowych ławkach, oczekujących na przystankach, przebywających w miejscach publicznych czy wykonujących swoje zawodowe obowiązki.

Interesują mnie wszyscy ludzie, bydgoszczanie, stanowiący tkankę naszego miasta, którzy tworzą jego niewidoczne, bijące „serce”.

Ta praca pozwoli stworzyć jedyny w swoim rodzaju zapis ikonograficzny miasta poprzez twarze jego mieszkańców.

Będzie to również moje bardzo osobiste doświadczenie ze spotkaniem z „nieznajomym”. To ja będę musiał otworzyć się na innego człowieka, porozmawiać z nim i wykonać portret, portret najodpowiedniejszy. To szalenie trudna praca, oparta o interakcję z drugim człowiekiem, wymagająca cierpliwości, zrozumienia, wysłuchania i zatrzymania się.

Fotografując bydgoszczan, fotografuję w pewnym sensie siebie.

Artystę spotkać będzie można 21 sierpnia i 11 września w godz. 15.00-18.00 przy Młynach Rothera, od strony ulicy. Fotograf, ubrany w żółte spodnie i koszulkę z aparatem, zaprasza do zdjęcia wszystkich, którzy chcieliby stać się częścią wystawy. W podziękowaniu za wyrażenie zgody na publikację fotografii, otrzymamy ją mailem na pamiątkę.

Ekspozycję „Portret miasta” będzie można oglądać w Młynach w listopadzie tego roku.

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | Grzegorz Kozera
Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kozerą, autorem wystawy Modus Pasamondi,...

Galeria Miejska bwa | Design Danii i Finlandii
Wstęp wolny

Zapraszamy na wykład dr Anny Wiśnickiej z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki....

KPCK | Awangarda artystyczna
Wstęp wolny

Zapraszamy na wykład „ Awangarda artystyczna drugiej połowy XIX wieku” dra...

Komentarze