Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
20 Sierpień 2022
12:00-18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Miejskie Lato 2022

20-21 sierpnia po raz kolejny spotkamy się na tarasie Młynów na wydarzeniach w ramach cyklu pod hasłem “Miejskie Lato”. Przed nami moc różnorodnych atrakcji!

W wakacyjne weekendy spotkamy się na tarasie Młynów na wydarzeniach w ramach cyklu pod hasłem “Miejskie Lato“. Zaplanowaliśmy dla Was warsztaty, zajęcia konstruktorskie, animacje i pikniki popularnonaukowe. Udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny.

ATRAKCJE W NAJBLIŻSZY WEEKEND:

20-21.08.2022
Miejskie Lato: miasta przyszłości

20 sierpnia 2022

Strefa eksperymentów

Czy siłą mięśni można zapalić żarówkę? Czym są inteligentne domy? Jak je budować, żeby zużywały jak najmniej energii? Jaki działają turbiny wiatrowe? Na te i na wiele innych pytań odpowiemy w czasie naszego sobotniego spotkania. Eksperymenty, strefa konstruowania i turniej gier planszowych, to atrakcje, dzięki którym będziemy wspólnie odkrywać fascynujący świat nauki i inżynierii. Będziemy odkrywać, eksplorować, badać, testować, konstruować, ale przede wszystkim będziemy świetnie się bawić!

Wyzwól moc – na tym stanowisku będziemy budować obwody zamknięte przy użyciu przewodów, diod, żarówek, baterii oraz odkrywać jak można przetwarzać energię.

Dobra energia – tu dowiemy się o odnawialnych źródłach energii, a także przetestujemy urządzenia do ich przetwarzania (turbiny wiatrowe, panele słoneczne, turbiny wodne).

Siła wiatru – na tym stanowisku będziemy budować turbiny wiatrowe i mierzyć ile energii elektrycznej można wygenerować za ich pomocą. Będziemy też robić pomiary siły i prędkości wiatru, a także dowiemy się jak określić jego kierunek.

Zielono nam – jest to stanowisko, na którym zaprezentujemy wpływ zielonych dachów na temperaturę i wilgotność w budynku.
Domy przyszłości – jest to stanowisko, na którym będzie dowiedzieć się jak działają inteligentne systemy w naszych domach, a także poznać mikroprocesory Arduino.

Strefa konstruowania

W tej strefie uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne konstrukcje:
Eko wieża – wieża to jedna z najważniejszych konstrukcji inżynierii lądowej, naszym wyzwaniem będzie zbudowanie jak najwyższej wieży z papierowych kubków.

Mierzymy wysoko – konkurs na zbudowanie najwyższej i najbardziej wytrzymałej wieży z drewnianych patyczków. Na budowniczych najlepszych konstrukcji czekają nagrody. Konkurs odbędzie się w dwóch turach: 13:0-15:00 i 15:30-17:30. W każdej turze może wziąć udział 5 zespołów do 5 osób każdy. Maksymalna liczba uczestników w każdej z tur to 25 osób. Zachęcamy do tworzenia rodzinnych zespołów.

Na wydarzenie Mierzymy wysoko obowiązują zapisy.
Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn.
Wymagane informacje:
1. nazwa wydarzenia
2. imię, nazwisko
3. telefon kontaktowy
4. wiek dziecka
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.

Strefa gier

Dlaczego wikingowie nie mieszkali w namiotach, a Arabowie nie potrzebują spiczastych dachów? Dlaczego nie wszystkim opłacają się panele słoneczne? Jak zbudować dom wygodny i jednocześnie oszczędny? Tych i wielu innych rzeczy dowiesz się z naszej nowej gry! Zaprojektuj dom marzeń i zostań mistrzem ekonomii.

Zainteresowanych zapraszamy do gry w „Domy z każdej strony” Jest to nasza autorska gra karciana, dzięki której gracze uczą się zarządzać finansami, dobrze wykorzystywać naturalne zasoby, poznają technologie stosowane w budownictwie, a także ćwiczą umiejętności matematyczne. Na zwycięzców czekają nagrody.

Rozgrywki odbędą się w godzinach: 13:00-15:00 i 15:30-17:30. W każdej z rozgrywek może wziąć udział 5 zespołów złożonych z 2 do 5 osób każdy. Maksymalna liczba uczestników w każdej z tur to 25 osób. Zachęcamy do tworzenia rodzinnych zespołów.
Na wydarzenie Strefa gier obowiązują zapisy.

Opiekunowie wliczają się do limitu miejsc, więc prosimy o zapisanie wszystkich uczestników pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście w punkcie informacyjnym Zaczyn.
Wymagane informacje:
1. nazwa wydarzenia
2. imię, nazwisko
3. telefon kontaktowy
4. wiek dziecka
W przypadku rezygnacji z uczestnictwa bardzo prosimy o informację.

21 sierpnia

Razem z Fundacją Aktywny Warsztat i Anną Maciejewską zbudujemy miasto marzeń. Wysokie bloki czy małe domki? A może dom, w którym teraz mieszkasz? Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i pomysłów. Podczas zajęć w ruch pójdą pędzle, młotki i śrubokręty, używając drewna i tektury stworzymy fantastyczną miejską zabudowę.

Zajęcia odbywają się w dwóch turach: 12.00-14.30 i 15.15-17.45

Dla kogo? Dla dzieci od 4. roku życia z rodzicami

Cena: bezpłatnie

Zapisy: Nie obowiązują zapisy, decyduje kolejność przyjścia. W jednej turze może wziąć udział maksymalnie 20 dzieci.

Projekt jest częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+

fot. Młyny Rothera

Zobacz też

Joga w Młynach Rothera
Wstęp wolny

Stan Harmonii zaprasza na darmowe zajęcia JOGI W MŁYNACH ROTHERA. Jest...

MIKOŁAJKI nie tylko na wrotkach
od 22 zł

Wrotkarnia Roller Park zaprasza 4 grudnia na odjechana zabawa nie tylko...

Świąteczna ciężarówka Coca-Cola
Wstęp wolny

Świąteczna ciężarówka rusza w trasę i odwiedzi między innymi Bydgoszcz! Zapraszamy...