Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
04 Marzec 2023
12:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Gwarowy plakat w technice kolografii

Zapraszamy na warsztaty, których motywem przewodnim będzie gwara bydgoska! Każdy region może pochwalić się unikalnymi słowami, których przybysze z innej części Polski mogą zwyczajnie nie zrozumieć.

„Gzuby”, zamiast się „drykować” chodźcie na warsztaty! Język, którym się posługujemy, ma cechy lokalnej unikatowości, a to warto wyeksponować!

Podczas spotkania ujawnimy sekrety rzadkiej techniki graficznej – kolografii. Na chwilę zamienimy się w pracowników drukarni i wspólnie, przy użyciu rozmaitych materiałów, przygotujemy plakaty. Każdy uczestnik łącząc ze sobą materiały o różnych fakturach, stworzy swój autorski kolaż. Następnie trochę ubrudzimy sobie ręce, pokrywając kolaż farbą drukarską i odbijemy wzór na papierze. W ten sposób powstaną prawdziwe dzieła sztuki!

Wybrane plakaty zostaną zaprezentowane podczas wystawy, której wernisaż odbędzie się w kwietniu. Dlatego też prosimy o pozostawienie prac w Młynach, abyśmy mogli zorganizować wystawę w ramach projektu: „A może by tak gwarą?”.

Zajęcia są BEZPŁATNE; przeznaczone dla dzieci od 10 do 15 roku życia (wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna)

ZAPISY:
https://bilety.mlynyrothera.pl/reze…/nienumerowane.html…

REGULAMIN:
https://mlynyrothera.pl/informacje/#

Zajęcia poprowadzi Jolanta Kotlarek-Młyńska – nauczycielka, instruktorka plastyki, arteterapeutka, malarka i ikonopisarka, członkini Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA; współpracuje z Fundacją Tu Kultura oraz z Fundacją Piękniejszego Świata.

Zobacz też

Kamil Bednarek | Ambasadorzy Rozrywki
od 129 zł

Kamil Bednarek z muzycznym projektem #AmbasadorzyRozrywki” odwiedzi największe miasta w Polsce...

ELJAZZ | Sebastian Rejent | Optima Forma
od 45 zł

NOWY MATERIAŁ SEBASTIANA REJENTA – OPTIMA FORMA. Na poprzedni materiał stand-upowy...

Testosteron - 7 na 10 kobiet zdradza
od 130 zł

Kultowa satyra o odwiecznym, damsko-męskim konflikcie, to pełna humoru konfrontacja z...