Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
29 Czerwiec 2022
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Djembe w Młynach | Wydanie wakacyjne

Zajęcia są częścią oferty edukacyjnej Młynów. Rozwijają koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową i motorykę małą i dużą oraz stymulują obie półkule mózgu poprzez angażowanie zmysłów słuchu i propriocepcji.

Nie trzeba być uzdolnionym muzycznie. Wystarczą ciekawość i otwartość. Poczujesz siłę bębniarskiego kręgu, uśmiejesz się do łez, nauczysz się klaskać i chodzić do rytmu oraz wokalizować dźwięki bębnów. Dowiesz się, ile pulsów schowało się w bicie i jakie dźwięki mieszkają w djembe. Sam przekonasz się, że bębnienie jest „zaraźliwe”. Zapewniamy bębny, ale można przyjść z własnym instrumentem. Warsztaty poprowadzi Piotr Schutta – pedagog specjalny, pasjonat bębnów zachodnioafrykańskich, instruktor gry na djembe i dun-dunach.

“Drum circle (bębniarski krąg) to zjawisko robiące furorę na świecie jako najprostsza forma twórczego spotkania z muzyką i drugim człowiekiem, a także oryginalny pomysł na spędzanie wolnego czasu. W bębniarskim kręgu spotykają się ludzie w różnym wieku i różnej profesji. To przede wszystkim świetna zabawa, relaks, ale nie tylko. Djembe wykorzystuje się dziś jako ważne narzędzie w budowaniu zespołu, w terapii zajęciowej, psychoterapii itd. Wspólne granie na bębnach w zaskakująco mocny sposób integruje, daje poczucie wartości poszczególnym członkom zespołu indywidualnie, ale też podnosi wartość grupy jako całości” – Piotr Schutta.

Dla kogo?
Poziom podstawowy, dla dorosłych i dzieci powyżej 10. roku życia.

Cena
bezpłatnie

Zapisy:
Obowiązują zapisy pod adresem: warsztaty@mlynyrothera.pl lub osobiście, w punkcie informacyjnym Młynów (pn-nd 12.00-20.00)
Na warsztaty można zapisać się z tygodniowym wyprzedzeniem, w jednych zajęciach może uczestniczyć max. 20 osób.
Proszę podać: imię, nazwisko, wiek (w przypadku zapisywania dziecka) i telefon kontaktowy.

Warsztaty “Djembe w Młynach. Wydanie wakacyjne” są częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+.

fot. Młyny Rothera

Zobacz też

Zabytkowe autobusy na linii 52
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na pierwszą odsłonę bezpłatnych przejazdów zabytkowymi autobusami na liniach...

RADOSNE I BEZPIECZNE WAKACJE
Wstęp wolny

2 lipca zapraszamy na wydarzenie pt. „Radosne i bezpieczne wakacje”.  Impreza skierowana...

Z początkiem lata latawiec lata!
Wstęp wolny

Polska Telewizja Społeczna zaprasza do Myślęcinka na imprezę „Z początkiem lata...

Komentarze