Informacje:
Młyny Rothera | Co się składa na dobrą jakość życia
Młyny Rothera zapraszają na wykład popularnonaukowy. Jakość życia świadczy o określonym poziomie dobrostanu fizycznego i psychicznego, a tym samym może stanowić ważny czynnik chroniący przed negatywnymi skutkami niekorzystnych doświadczeń życiowych.
Młyny Rothera kolejny raz zostały partnerem Tygodnia Mózgu 2024 w Bydgoszczy i Toruniu, który organizuje Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Kształtowanie wśród młodych ludzi prawidłowych nawyków zwiększających szansę na dobrą jakość życia stanowić powinno kluczowy obszar w procesach edukacyjnych i wychowawczych, szczególnie w czasach, w których istotnie zauważalny jest spadek kondycji psychicznej młodzieży i odporności psychologicznej na radzenie sobie z wyzwaniami życiowymi. W ramach wydarzenia uczestnicy dowiedzą się, czym są zasoby psychofizyczne i jaki wpływ na ich rozwój mają oddziaływania ze strony rodziny, rówieśników i szkoły.
Omówiona zostanie także psychologiczna sytuacja młodych ludzi w dynamicznie zmieniającym się świecie, który stawia przed nimi wyzwania wynikające z modyfikacji jakości relacji międzyludzkich i osłabienia więzi.
O prowadzącej:
dr Anna Antonina Nogaj jest psychologiem. Pracuje jako adiunkt na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz jako wizytator ds. poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Jest współodpowiedzialna na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkolnictwie artystycznym. Anna Nogaj jest autorką ponad 40 artykułów naukowych i popularno-naukowych oraz redaktorem dwóch książek z zakresu psychologii muzyki. Pracuje z instytucjami artystycznymi jako psycholog wspomagający pracę i rozwój artystów, zarówno uczniów szkół artystycznych jak i zawodowych muzyków. Jest także skrzypaczką, kierownikiem kapeli oraz wiceprezesem w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.
Organizator: Młyny Rothera
Współorganizatorzy:
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu