Informacje:

Wstęp wolny
Kawiarnia Nowe Miejsce, Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
26 Sierpnia 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | Całe życie – Tatsiana Safonova

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Tatsiany Safonovej, która pokazuje osoby migranckie z województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana idea projektu fotograficznego, odbędzie się panel dyskusyjny z bohaterkami i bohaterami zdjęć oraz zaprosimy do udziału w specjalnej edycji Młyńskiego rozmownika.

“Całe życie – układanka” to projekt fotograficzny, który opierał się na zorganizowaniu sesji zdjęciowej poświęconej problematyce migracji. Do udziału w sesji zostały zaproszone osoby z doświadczeniem migracji/uchodźstwa, które równocześnie wypełniają różnorodne role społeczne – mają rodziny, są w podeszłym wieku, są osobami z niepełnosprawnością. Tłem fotografii stały się osobiste emocje oraz uczucia bohaterów i bohaterek uwiecznionych na portretowych fotografiach. Różnorodność etniczna osób pozujących do zdjęć pozwoliła na nawiązywanie relacji i pokazanie różnic w postrzeganiu otaczającej rzeczywistości, w oparciu o doświadczenia społeczno-kulturowe.

Owocem projektu fotograficznego jest wystawa oraz spotkanie z uczestnikami i uczestniczkami sesji, podczas którego podzielą się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i sytuacjami, z którymi spotkali/ły się będąc na emigracji w Polsce.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim, angielski, ukraińskim, białoruskim i rosyjskim.

Program spotkania:
14:00-15:00 – Wernisaż
15:00-15:30 – Przerwa
15:30-17:00 – Panel dyskusyjny z uczestnikami projektu
17:00-18:00 – Przerwa
18:00-20:00 – Młyński rozmownik – edycja specjalna: poznajmy się i porozmawiajmy o migracji. Spotkanie sieciujące.

Wystawa będzie dostępna w kawiarni Nowe Miejsce do 23 września 2023 r.

Tatsiana Safonova – urodziła się w Mołodecznie w Białorusi. Od 13 lat zajmuje się fotografią rodzinną. Fotografowała m.in. dzieci z chorobą onkologiczną w Centrum Onkologii Dziecięcej w Borowlanach (Białoruś), gdzie jako osoba wolontariacka pomagała przy portretowo-kostiumowych sesjach zdjęciowych z rodzicami. Na swoim koncie artystycznym ma nie tylko liczne sesje zdjęciowe, ale również wystawy. W 2012 roku odbyła się jej wystawa pt. „Niewidzialni ludzie”, która ukazywała codzienne życie osób z niepełnosprawnością. W 2018 roku jako fotografka brała udział w aukcji charytatywnej w intencji podopiecznych Białoruskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zobacz też

Młyny Rothera | Uniesienie
Wstęp wolny
27 Kwietnia

Młyny Rothera zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy rzeźb balansujących Jerzego Kędziory...

Bydgoskie Centrum Sztuki | XIII Poruszenia – spotkania sztuki i psychoanalizy
Wstęp wolny
27 Kwietnia

Bydgoskie Centrum Sztuki zaprasza na XIII Poruszenia, czyli spotkania sztuki i...

Muzeum Fotografii | Dzień Fotografii Otworkowej
od 35 zł
27 Kwietnia

Już niedługo w Muzeum Fotografii będzie obchodzić Dzień Fotografii Otworkowej. Z...