Informacje:

Wstęp wolny
Młyny Rothera, ul. Mennica 10, Bydgoszcz
05 Marca 2024 15:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Młyny Rothera | 5×5 #1: Monika Szczygieł 

Zapraszamy na wernisaż wystawy Moniki Szczygieł, artystki wizualnej, której prace najlepiej wpisują się w założenia naszego cyklu 5×5.

Prezentowana seria to reprodukcje obrazów, które powstały z chęci i potrzeby uchwycenia przez Monikę Szczygieł ważnych momentów zapisanych niegdyś na fotografiach. Artystka badała temat pamiątek wizualnych, czyli zdjęć uwieczniających istotne momenty i zapisujących obecność człowieka. Zdjęcia takie mogą mieć szczególne znaczenie emocjonalne i pełnią funkcję tzw. „protezy pamięci”. Innym istotnym zagadnieniem prezentowanych prac jest przechowywanie obrazów. Zarówno papier, jak i urządzenia elektroniczne, na których utrwalane są zdjęcia, mogą ulec zniszczeniu. Prezentowane na wystawie obrazy pokazują fotografie na różnych etapach tego procesu.

W lutym zorganizowaliśmy nabór na miniwystawę czasową w formule Open Call, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, które reprezentowały różnorodne perspektywy i style artystyczne. Po starannej selekcji wybraliśmy artystkę, której prace najlepiej wpisują się w założenia 5×5. Kawiarnia Nowe Miejsce, w której prezentowana jest wystawa, to przestrzeń do wszechstronnego rozwoju kreatywności, w tym inspiracji artystycznej, a także pokazania współczesnych twórców.|

Monika Szczygieł (ur. 1999) – artystka wizualna zajmująca się malarstwem oraz obrazowaniem cyfrowym. Absolwentka studiów licencjackich oraz magisterskich na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W swojej pracy interesuje się wpływem obrazowania cyfrowego na malarstwo, ikonosferą cyfrową, nowymi mediami oraz pamięcią.

Zobacz też

Muzeum Fotografii | MetaMemory 1977 - ∞
Wstęp wolny
Dzisiaj

Muzeum Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy “MetaMemory 1977 – ∞”! Autorem...

Galeria Wspólna | SHARE BREATH – War and Life
Wstęp wolny
11 Lipca

Galeria Wspólna zaprasza 11 lipca, na wernisaż wystawy Chung Young-chang –...

Galeria Miejska bwa | Wystawa VI Ogólnopolskiego
Wstęp wolny
06 Lipca

Galeria Miejska bwa zaprasza 6 lipca na wernisaż wystawy VI Ogólnopolski...