Informacje:

Wstęp wolny
MÓZG, ul. Parkowa 2, 85-006 Bydgoszcz
05 Maj 2023
19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Millennium Docs Against Gravity Film Festival Bydgoski Aneks  – prolog

“Miłość bez granic”! To hasło tegorocznego prologu poprzedzającego bydgoski aneks festiwalu Millennium Docs Against Gravity. W programie dwa wyjątkowe filmy,  nagrodzone podczas poprzedniej edycji festiwalu,  przedstawiające szalone, damsko-męskie historie (“Wulkan miłości”, “Lombard”).

piątek 5.05.2023 g.19.00, Mózg
“WULKAN MIŁOŚCI”, reż. Sara Dosa, USA, Kanada, 2022, 93 min.

Katia i Maurice Krafft przez 25 lat podróżowali do wszystkich wulkanów, stając się najsłynniejszymi wulkanologami na świecie.

Poznali się w Strasbourgu. On jest nieco porywczy i goni za tym, co nieuchwytne i przemijające. Ona jest rozsądna i bardziej przyziemna, ale pełna pasji. Nić porozumienia odnajdą w wulkanach, które są dla nich pierwszą i najważniejszą miłością. W 1970 roku Katia i Maurice wezmą ślub i tak rozpocznie się ich poliamoryczny związek, w którym para będzie flirtowała zarówno z życiem, naturą i ziemią, ale i ogniem i śmiercią.

sobota 6.05.2023 g.19.00, Mózg
“LOMBARD” reż. Łukasz Kowalski / Polska / 2022 / 78 min.

Poruszająca, pełna szalonego humoru opowieść o ludziach, którzy walczą o przetrwanie pomagając jednocześnie bardziej potrzebującym. Jola i Wiesiek to para ekscentrycznych biznesmenów z Bytomia. Wraz z trójką swoich pracowników prowadzą prawdopodobnie największy lombard w Europie. Czas jego świetności minął jednak wraz z zamknięciem okolicznych kopalni i szerzącym się w mieście bezrobociem. Pozbawieni środków do życia mieszkańcy “polskiego Detroit” znoszą pod zastaw coraz bardziej absurdalne i bezużyteczne przedmioty. Upadającemu biznesowi nie pomagają ani szalone, marketingowe pomysły Wieśka, ani tym bardziej czułe serce Joli, która klientów wspiera nie tylko dobrym słowem, ale i gorącą zupą czy ciepłym kożuchem. Choć lombard przynosi straty, to staje się ważnym centrum życia lokalnej społeczności. Wkrótce jednak znajduje się na krawędzi bankructwa, a związek Joli i Wieśka zostaje wystawiony na próbę. W obliczu nadciągającej katastrofy, właściciele podejmą ostatnią próbę ratowania biznesu i miłości.

Organizator Bydgoskiego Aneksu: Fundacja Art-House
Partner: Emcek Bydgoszcz, Mózg
Współorganizator prologu: Stowarzyszenie Koloroffon

Wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Zobacz też

MÓZG | YassPlass
Wstęp wolny

Zapraszamy na otwarcie jednej z większych wystaw jakie w Mózgu miały...

Tupot Poetycki #77
od 20 zł

Koniecznie, nikogo nie może zabraknąć na otwarciu dziewiątego SEZONU slamerskiego w...

19th MÓZG Festival 
Wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na 19. MÓZG Festival. Festiwal poruszający się we wszystkich...