Informacje:

Wstęp wolny
Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163, Bydgoszcz
14 Maj 2022
11:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Memoriał Wiesława Czapiewskiego 2022

14 i 15 maja w Bydgoszczy odbędzie się 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, podczas którego kibice lekkiej atletyki podziwiać będą zmagania najlepszych światowych wieloboistów. Takiego mityngu wielobojowego z pewnością nie było jeszcze w Polsce.

Majowy mityng będzie nie tylko wielkim wydarzeniem na wielobojowej mapie świata, ale również sposobnością, aby uczcić pamięć wspaniałego człowieka i trenera Wiesława Czapiewskiego, którego historia nierozerwalnie wiąże się z naszym regionem.

W sobotę i niedzielę kibicom w Bydgoszczy pokażą się wieloboiści, którzy uczczą w ten sposób pamięć zmarłego w 2019 roku wybitnego trenera, przez lata związanego z Bydgoszczą, Wiesława Czapiewskiego. Wśród nich będzie była podopieczna trenera Czapiewskiego Adrianna Sułek, która w minionym sezonie halowym zadziwiła lekkoatletyczny świat, zdobywając tytuł halowej wicemistrzyni świata.

W rywalizacji pań, oprócz Sułek, na bydgoskim stadionie pokażą się Polki Paulina Ligarska, Edyta Bielska, Julia Słocka, Kornelia Sura, Aleksandra Krawczyk, Paulina Kupis i Patrycja Gajewska, a także Holenderka Sophia Mulder, Czeszka Dorota Skrivanova i Finka Miia Sillman. Z kolei wśród dziesięcioboistów zobaczymy medalistę halowych mistrzostw Europy Pawła Wiesiołka, innych reprezentantów Polski Jacka Chochorowskiego, Rafała Horbowicza, Mateusza Mariusa, Patryka Barana i Oliwiera Tarasiewicza oraz Czechów Jiriego Sykorę i Ondreja Kopecky’ego i Litwina Edgarasa Benkunskasa.

Wstęp dla kibiców będzie wolny, a organizatorzy szykują dla nich dużo atrakcji. Przy stadionie staną food trucki, powstanie miasteczko lekkoatletyczne oraz dmuchańce dla dzieci. – Chcemy, by to był piknik rodzinny, na którym będą bawić się różne pokolenia miłośników Królowej Sportu. Z tego powodu dbamy nie tylko o atrakcje sportowe, ale również o te towarzyszące widowisku sportowemu – dodaje Wolsztyński.

W trakcie Memoriału Wiesława Czapiewskiego siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem.

Wiesław Czapiewski był wybitnym polskim trenerem lekkiej atletyki, wcześniej dziesięcioboistą. Będąc trenerem w Zawiszy Bydgoszcz prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, czy Pawła Wojciechowskiego. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.

Zobacz też

Święto Kawy w Bydgoszczy
Wstęp wolny

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku oraz Muzeum Okręgowe zapraszają w dniach 1-2...

Biblioteka Główna WiMBP | Weekend seniora z kulturą
Wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy w ramach ogólnopolskiej akcji...

Krypto(GRAM) Enigmy
Wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy zaprasza do udziału w...

Komentarze