Informacje:

Wstęp wolny
Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, ul. Gdańska 163, Bydgoszcz
14 Maj 2022
11:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Memoriał Wiesława Czapiewskiego 2022

14 i 15 maja w Bydgoszczy odbędzie się 1. Memoriał Wiesława Czapiewskiego, podczas którego kibice lekkiej atletyki podziwiać będą zmagania najlepszych światowych wieloboistów. Takiego mityngu wielobojowego z pewnością nie było jeszcze w Polsce.

Majowy mityng będzie nie tylko wielkim wydarzeniem na wielobojowej mapie świata, ale również sposobnością, aby uczcić pamięć wspaniałego człowieka i trenera Wiesława Czapiewskiego, którego historia nierozerwalnie wiąże się z naszym regionem.

W sobotę i niedzielę kibicom w Bydgoszczy pokażą się wieloboiści, którzy uczczą w ten sposób pamięć zmarłego w 2019 roku wybitnego trenera, przez lata związanego z Bydgoszczą, Wiesława Czapiewskiego. Wśród nich będzie była podopieczna trenera Czapiewskiego Adrianna Sułek, która w minionym sezonie halowym zadziwiła lekkoatletyczny świat, zdobywając tytuł halowej wicemistrzyni świata.

W rywalizacji pań, oprócz Sułek, na bydgoskim stadionie pokażą się Polki Paulina Ligarska, Edyta Bielska, Julia Słocka, Kornelia Sura, Aleksandra Krawczyk, Paulina Kupis i Patrycja Gajewska, a także Holenderka Sophia Mulder, Czeszka Dorota Skrivanova i Finka Miia Sillman. Z kolei wśród dziesięcioboistów zobaczymy medalistę halowych mistrzostw Europy Pawła Wiesiołka, innych reprezentantów Polski Jacka Chochorowskiego, Rafała Horbowicza, Mateusza Mariusa, Patryka Barana i Oliwiera Tarasiewicza oraz Czechów Jiriego Sykorę i Ondreja Kopecky’ego i Litwina Edgarasa Benkunskasa.

Wstęp dla kibiców będzie wolny, a organizatorzy szykują dla nich dużo atrakcji. Przy stadionie staną food trucki, powstanie miasteczko lekkoatletyczne oraz dmuchańce dla dzieci. – Chcemy, by to był piknik rodzinny, na którym będą bawić się różne pokolenia miłośników Królowej Sportu. Z tego powodu dbamy nie tylko o atrakcje sportowe, ale również o te towarzyszące widowisku sportowemu – dodaje Wolsztyński.

W trakcie Memoriału Wiesława Czapiewskiego siedmioboistki przez dwa dni rywalizować będą w biegach na 100 metrów przez płotki, na 200 i 800 metrów oraz w skoku wzwyż, pchnięciu kulą, skoku w dal i rzucie oszczepem, natomiast mężczyźni w dziesięcioboju będą biegać na 100, 400, 1500 metrów oraz na 110 metrów przez płotki, a także skakać w dal, o tyczce i wzwyż, pchać kulą oraz rzucać dyskiem i oszczepem.

Wiesław Czapiewski był wybitnym polskim trenerem lekkiej atletyki, wcześniej dziesięcioboistą. Będąc trenerem w Zawiszy Bydgoszcz prowadził m.in. Sebastiana Chmarę, Artura Kohutka, czy Pawła Wojciechowskiego. W 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury fizycznej i za osiągnięcia w pracy trenerskiej. Był też trenerem roku w Kujawsko-Pomorskiem oraz w Wojsku Polskim. Zmarł w 2019 roku.

Zobacz też

DRUMS FUSION 2022 | Rekord w rytmie Miasta
Wstęp wolny

28 maja bijemy kolejny rekord na festiwalu DRUMS FUSION. Będzie to...

Festiwal Nowe Spojrzenie 2022
Wstęp wolny

29 maja br zapraszamy na 9. Festiwal Nowe Spojrzenie. Zagrają: Luxtorpeda...

Piknik dobrych psów i ludzi
Wstęp wolny

Piknik Dobrych Psów i Ludzi, to piknik organizowany przez Schronisko dla...

Komentarze