Informacje:

od 10 zł
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
22 Czerwiec 2022
18:30
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | „Wyjście ewakuacyjne” oraz  „Pierwszy czy ostatni?”

22 czerwca 2022 r. spektakl „Wyjście ewakuacyjne” wykonana grupa Młynek do kawy, spektakl „Pierwszy czy ostatni?” zaprezentuje grupa Kołowrotek. 

W „Wyjściu ewakuacyjnym” Dyrektor Teatru Juliusz Ptyś popada niemalże w załamanie nerwowe, kiedy dowiaduje się, że nie ma funduszy na dalsze funkcjonowanie swojej ukochanej instytucji kulturalnej, której rozwojowi poświęcił połowę swojego życia. Powodem nierentowności teatru jest zbyt mała ilość przybywającej doń publiczności, co niesie za sobą spore straty finansowe i dziury w budżecie. Juliusz wpada na pomysł sprowadzenia dla zespołu niesamowitego, światowej sławy gościa: Grety December, która ma zburzyć cały porządek teatralny wypracowany przez obecny zespół. Czy Grecie uda się przyciągnąć widownię? Spektakl w sposób groteskowy opowiada o mechanizmach współczesnego teatru.

Dodatkowo widzowie będą mieli okazję zobaczyć spektakl w wykonaniu grupy Kołowrotek, która zaprezentuje się z przedstawieniem „Pierwszy, czy ostatni?” Spektakl to historia   pasażerów miejskiego tramwaju, do którego wsiadają w większości całkiem przypadkowi ludzie. Osoby te  mają w życiu jakiś konkretny cel i jadą do określonego miejsca. Nawiązując ze sobą rozmowy, jedni chętnie, drudzy mniej, ujawniają swoje zainteresowania, charaktery i usposobienia.

Podróżujący są zajęci swoimi problemami życia codziennego, pochłonięci przeróżnymi zadaniami, nie wychylającymi się poza przysłowiowy „czubek własnego nosa”. Spektakl ma skłonić widza do refleksji nad zagadnieniem bycia biernym wobec niesprawiedliwości związanej z niegodnym traktowaniem  człowieka oraz pozostawania otwartym na niesienie pomocy drugiemu, a także wyjścia poza bariery własnego egoizmu i ludzkiej znieczulicy na dziejącą się innej osobie krzywdę.

Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, bilety w cenie 10 zł (obejmuje oba spektakle) do nabycia w siedzibie KPCK.

Zobacz też

PARYŻ, 13. DZIELNICA
od 12.90 zł

Zachwycająca, stylowa love-story, która biorąc na warsztat dynamikę współczesnych związków, podtrzymuje...

ELVIS
od 12.90 zł
Cze
24

Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób...

polsko-ukraińskie Wianki 2022
Wstęp wolny

24 czerwca zapraszamy na „Dwie łodzie – dwa głosy” – polsko-ukraińskie...

Komentarze