Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
12 Styczeń 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Wernisaż wystawy prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy prowadzi warsztaty plastyczne dla seniorów już od wielu lat. Spotykają się raz w tygodniu i przez kilka godzin oddają się malowaniu i rysowaniu.

Podczas zajęć kładziony jest nacisk na własną wypowiedź artystyczną, która jest dużo więcej warta niż naśladownictwo.
Każdy ma inny bagaż doświadczeń życiowych, inne możliwości obrazowania, własny język plastyczny jakim z mniejszą lub większą swobodą operuje. W sztuce szczerość jest największą wartością, a drobne niedoskonałości techniczne mogą stanowić atut, czyniący prace bardziej emocjonalnymi.

Pandemia sprawiła, że malowaliśmy głównie w domach, zajęcia odbywały się online, a jednak mimo ograniczenia kontaktów, udało się utrzymać jedność grupy. Teraz kiedy spotykamy się znów w poniedziałki, dyskutujemy i odrobinę rywalizujemy, pracujemy razem, wspieramy się, nadeszła pora na podsumowanie tych dwóch trudnych minionych lat.

Aktywność twórcza wzbogaca i uwrażliwia człowieka, a efekty tego, z pozoru banalnego stwierdzenia, zobaczycie Państwo na naszej wystawie w Salonie Hoffman KPCK już w styczniu.

Wystawa potrwa do 24 lutego 2023.

Z uwagi na wielofunkcyjny charakter Salonu Hoffman, gdzie prezentowana jest wystawa informujemy, że jej dostępność uzależniona jest od kalendarza wydarzeń KPCK oraz cyklicznych zajęć stałych. Sugerujemy wcześniejszy kontakt przed planowaniem zwiedzania. Wstęp wolny.

Zobacz też

od 130 zł

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto spośród Waszych przyjaciół coś ukrywa?🤔 A...

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OTTO
od 16.90 zł

Jest to druga filmowa adaptacja bestsellerowej powieści, Fredrika Backmana „Meżczyzna imieniem...

Anita Suchomska
Wstęp wolny

Zapraszamy na pierwszy w tym roku wernisaż. Wystawę Anity Suchomskiej. Anita...