Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
21 Czerwiec 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Wernisaż malarstwa Alexa Rodina, 2gether

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na wernisaż malarstwa Alexa Rodina, 2gether. Wystawa towarzyszy II edycji Word Urban Art Bydgoszcz 2023

Alexandr Rodin (1947–2022) białoruski malarz współczesny. Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk Pięknych. Debiutował w 1971 roku na Wystawie Młodych Artystów w Białoruskim Narodowym Muzeum Sztuki. Od tego czasu miał ponad sto wystaw w wielu krajach świata m.in. Rosji, Holandii, Belgii, Francji i Niemczech. Przez dwanaście lat był rezydentem Kunsthaus Tacheles w Berlinie.

Krytyk sztuki Larysa Mikniewicz opisała go jako przedstawiciela neoawangardy, a jednocześnie „starego dobrego” malarstwa: anegdotycznego i figuratywnego. Jego wielkoformatowe prace, często do ponad 6 m długości, rozłożone na kilku płótnach przedstawiają surrealistyczne sceny z mentalnego wszechświata okraszonego wspomnieniami Rodina, dodaje kurator i jednocześnie przyjaciel artysty Jarosław Pijarowski.

W Polsce, w cyklu kilkunastu wystaw zatytułowanych 2gether mamy możliwość dotknięcia twórczości tego wybitnego współczesnego artysty. Bydgoszcz i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest głównym elementem na mapie spotkań z malarstwem Alexandra Rodina. Gorąco zapraszamy.

Wystawa towarzyszy II edycji Word Urban Art Bydgoszcz 2023, czynna do 25 sierpnia 2023.

Zobacz też

KINO HELIOS | ROVING WOMAN
od 12.90 zł

28 września o godzinie 18:00 Kino Helios Polska zaprasza w ramach...

Fabryka Lloyda | KIZO
od 117 zł

Patocelebryta odwiedzi jesienią 9 polskich miast! W Bydgoszczy KIZO wystąpi 19...

Fabryka Lloyda | ZEAMSONE
od 79 zł

Zapraszamy, 13 października, na koncert ZEAMSONE – ??? TOUR. Po świetnie...