Informacje:

od 30 zł
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
20 Luty 2023
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word z Zuzanną Szmidt 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy we współpracy z Zuzanną Szmidt oraz marką Tupot Poetycki zapraszają na wyjątkowy cykl warsztatów.

Spotkania skierowane są głównie do młodych, ale też duchem. Tak naprawdę formuła ćwiczeń jest otwarta wskazując na aspekt międzypokoleniowej integracji. Nie jest  także określone doświadczenie uczestników.

 – Mój system pracy pozwala odnaleźć się każdemu w ćwiczeniach, zarówno osobie początkującej jak i takiej, która szlifuje już warsztat. Poruszanie tematów związanych z literaturą, czy konkretnie poezją jest cenne w dzisiejszych czasach. Zależy mi na promowaniu SLAMu Poetyckiego w Polsce, na pracy z grupą i osiągnięciu systematyczności. Mam doświadczenie w przeprowadzaniu takich zajęć i  wiem, że są dla kursantów bardzo cenne, odżywcze, otwierające głowę. Moją wizytówką mogą być świetnie wyperformowane teksty na slamerskiej scenie, które niejednokrotnie powstały na warsztatach  –  podkreśla Zuzanna Szmidt.

Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word rozpisane zostały na pięć trzygodzinnych spotkań w poniedziałki: 16.01, 23.01 oraz 13.02, 20.02 i 27.02.2023, w godz. 17.00-20.00.  Zajęcia odbywać się będą w małych grupach w niezwykłej oranżerii KPCK, przy ul. Plac Kościeleckich 6 (stąd ilość miejsc ograniczona, planujemy kolejne serie cyklu). Koszt zajęć wynosi 30 zł za jeden dzień warsztatowy (150 zł za cały cykl). Aby dowiedzieć się więcej / zapisać najlepiej kontaktować się mailowo przez: tupotpoetycki@gmail.com lub stronę: www.facebook.com/tupotpoetycki z Zuzanną Szmidt, albo z Alicją Dużyk, alicja.duzyk@kpck.pl, tel. +48 52 585 15 01, wew. 112.

Co wyróżnia Warsztaty kreatywnego pisania oraz spoken-word?

Do dyspozycji otrzymacie niepowtarzalną wiązkę energii, tak kreatywnej i pożywnej, jak i niezbędnej w twórczości. Pozytywne wrażenia są gwarantowane. Przyjemność i odpoczynek w akcie twórczym i umysłowy wycisk w jednym. Ponadto ogromna elastyczność, humor, słuchanie siebie nawzajem, konsultacje i wszystko co może wyniknąć na kanwie pracy w grupie. Nie ma ograniczeń wiekowych, ani nie jest istotne, czy chcesz być lepszy na scenie, poćwiczyć spoken word, czy po prostu poruszyć pióro! 

Jesteś slamerką, slamerem? Ok!  Jeszcze nie wiesz, czy pisanie jest dla Ciebie? Ok!!  Liczy się tylko to, czy masz ochotę zmierzyć się z pisaniem w formacie kreatywnym.  To spotkania: Idealne dla osób, które zatrzymały się w twórczym zachwycie lub szukają nowych doświadczeń i wyzwań, czy sposobów na kreowanie i słyszenie tekstu. Zapraszamy, jeśli chcecie zaprzyjaźnić się z formułą slamu, rozłożyć go na części pierwsze, albo zbliżyć do samego siebie.

Zuzanna Szmidt – urodzona w 1994 r., w Warszawie; zamieszkała w Bydgoszczy (gdzie na polu kultury aktywnie działa od 7 lat). Ze slamem poetyckim związana od 2012 r. Przez lata występowała lokalnie w Warszawie i „podróżując po całej Polsce”. Występowała na Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego w 2016 i 2017 roku w CK Zamek i KontenerArt w Poznaniu. Prowadziła SLAMy Poetyckie w Łodzi oraz jeden w ramach projektu „Plusk Słowa” organizowanego przez Ośrodek Kultury Górna w Łodzi. Od grudnia 2015 r. organizuje cykliczne wydarzenie o nazwie „Tupot Poetycki”, które od samego początku  odbywa się w klubie MÓZG, czyli siedzibie fundacji MÓZG oscylującej wokół zagadnień muzyki współczesnej i form interdyscyplinarnych. Jest to wypracowana i ceniona marka w polskim środowisku slamerskim oraz największe w województwie kujawsko – pomorskim cykliczne wydarzenie poruszające kwestie literatury, poezji, mowy. W 2020 r. zostało wyróżnione w plebiscycie Radio Czwórka pt. „Nieprzeciętni”. Artystka prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania dla różnych grup, głównie młodzieży, ale ma na swoim koncie moderowane przez „Fundację Bez Nazwy” i Małgorzatę Winter spotkania z osobami z zakładu karnego. Na co dzień zajmuje się promocją kultury, koordynacją projektów artystycznych. Pracuje nad wydaniem pierwszej publikacji.

SLAM poetycki   –  co to jest i na czym polega? 

Formuła narodziła się w latach 80. w Chicago, w tej chwili znana na całym świecie. W Polsce SLAM posiada już dwudziestoletnią historię. To ogromne narzędzie do popularyzowania literatury, poezji, generalnie czytelnictwa, czy istoty mowy (spoken word!) w dzisiejszych czasach. Jest uniwersalny, ponadczasowy, tworzy inkluzywną grupę, relację pomiędzy odbiorcami, a występującymi. We wszystkich największych miastach w Polsce odbywa się regularnie wraz z corocznymi eliminacjami do ogólnopolskich mistrzostw w slamie.  SLAM to otwarta scena (każdy może wystąpić), Zasady: maksymalnie 3 minuty, slamer nie używa rekwizytów ani muzyki, prezentuje swój własny tekst w dowolnej formie. Publiczność pełni funkcję jury, decydując stanie na podium.

Serię warsztatów, po pół roku trwania projektu, planujemy zakończonych SLAMem Poetyckim. 

Zobacz też

ZIELONA GRANICA
od 18.90 zł

„Zielona granica”, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, to...

NIEZNISZCZALNI 4
od 18.90 zł

Lee Christmas i Barney Ross po raz kolejny zwołują ekipę topowych...

HELIOS | FILMOWE PORANKI: 44 Koty, cz. 1
od 16.90 zł

4 Koty wracają do kina Helios 😻! Już najbliższy weekend Ci...