Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
19 Lipiec 2023
17:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Uśmiech, na zdrowie?

Z cyklu …i żeby się spotkać i pogadać: Uśmiech, na zdrowie? – wokół książki Grzegorza Misiewicza „Riposty wśród pokoleń” i humorystycznych etiud Mieczysława Giedrojcia. Prowadzenie: Alicja Dużyk

W lipcu 2023 roku ukaże się książka Grzegorza Misiewicza, pt. „Riposty wśród pokoleń” , której fragmenty poczytamy w KPCK oraz w miejscach mniej typowych: Domu Pomocy Społecznej i w szpitalu. W dwóch ostatnich zagra Leonard Luther.

Skąd pomysł? Bo humorystyczne teksty tam zawarte faktycznie łączą pokolenia, a sam autor ze względu na wiek rzadko opuszcza dom. My tymczasem zapraszamy do aktywnego udziału i podzielenia się podczas spotkania fragmentami literatury, która Państwa rozśmiesza. Riposty staną się punktem wyjścia. Mieczysław Giedrojć zaprezentuje m.in. etiudę humorystyczną pt. Operacja. Będzie wesoło i wielopokoleniowo.

Grzegorz Misiewicz urodził się w Bydgoszczy, ukończył socjologię. Był redaktorem ogólnopolskiego miesięcznika literackiego „Akant” i członkiem rady redakcyjnej do 2009 roku. W latach 2002, 2011, 2013 i 2019 ukazały się jego cztery tomy Ripost. Opublikowane w Wydawnictwie EZOONEIR Riposty wśród pokoleń to piąta część z serii. W 2014 roku wydał książkę Niezmienni, w której przedstawione zostały przeżycia ludzi sprzed II wojny światowej, jej początków oraz z czasów okupacji. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. W 2016 roku zajął pierwsze miejsce w IV edycji konkursu literackiego pt. Inspiracje Wierzchowskim.

Mieczysław Giedrojć – monodramista, mim, aktor, klaun, animator kultury. Studiował w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Swoją pracę teatralną rozpoczął w 1977 roku, w Teatrze Ruchu Blik – docenianym za oryginalną poetykę wypowiedzi scenicznej. Współpracował z wieloma teatrami, występując w przedstawieniach według F. Kafki, J. Webstera, St. I. Witkiewicza. Jest wykonawcą monodramów w reżyserii Stanisława Miedziewskiego m.in.: „Łagodna” wg F. Dostojewskiego, „Nos” wg M. Gogola, „O szkodliwości palenia tytoniu” wg A. Czechowa. Brał udział w międzynarodowych i krajowych festiwalach teatralnych. Pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Portugalii, Szwajcarii i na Ukrainie. Od 1983 roku współpracuje z Teatrem STOP. Wiele lat współpracował z Fundacją „Oddech Nadziei”. W 1995 roku założył w Bydgoszczy Teatr Małych Form, który funkcjonuje do chwili obecnej. Za całokształt działalności teatralnej otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Zobacz też

KINO HELIOS | ROVING WOMAN
od 12.90 zł

28 września o godzinie 18:00 Kino Helios Polska zaprasza w ramach...

Fabryka Lloyda | KIZO
od 117 zł

Patocelebryta odwiedzi jesienią 9 polskich miast! W Bydgoszczy KIZO wystąpi 19...

Fabryka Lloyda | ZEAMSONE
od 79 zł

Zapraszamy, 13 października, na koncert ZEAMSONE – ??? TOUR. Po świetnie...