Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
19 Wrzesień 2022
19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Łukasz Wodyński | POST ANTROPO SZTUKA – manifest 

Zapraszamy do Salonu Hoffman KPCK na manifest POST ANTROPO SZTUKA Łukasza Wodyńskiego

Manifest artystyczny POST ANTROPO SZTUKA to publikacja ważna nie tylko ze względu na poruszany zakres teorii sztuki. To przede wszystkim wnikliwa analiza, poprzez aspekty ludzkiego tworzenia definiująca na nowo zarówno artystę, jak i dzieło w dobie wypłukiwanego z przekazów kulturowych postantropocentrycznego świata, zagrażającego ludzkiej tożsamości, emocjonalności i duchowości.

Autor wyznacza radykalną drogę celem przywrócenia aktu fizycznej emanacji myśli w postaci dzieła, tworzącego unikalność ludzkiej jednostki i formującego obraz wyjątkowości świata. Manifest w szczególności dedykowany jest wszystkim edukatorom, artystom oraz ludziom kultury.

Jako gatunek ludzki konsumujemy rzeczywistość w coraz bardziej żarłoczny, łapczywy i agresywny sposób, nie zważając na to, iż ta sama rzeczywistość konsumuje każdego z nas osobno – czytamy w pierwszym rozdziale manifestu. Dalej znajdujemy tezę, że bycie twórcą w postantropocentrycznym świecie oznacza konfrontację ze sobą oraz odpowiedzialność za własne działanie. Tworzenie powinno służyć odkrywaniu własnej tożsamości, wyodrębnieniu jej z tożsamości zbiorowej. Czy faktycznie? Spotkanie z autorem zakłada czynny udział oraz dyskusję z uczestnikami wydarzenia podczas prezentacji poszczególnych aspektów teorii Wodyńskiego.

Łukasz Wodyński, artysta wizualny, malarz, performer, teoretyk sztuki. Jego twórczość jest wielowarstwowa. Skupia się wokół tematu człowieka i związanego z nim głębokiego podłoża egzystencjalnego, emocjonalnego i duchowego. Dotyka także problemów ponowoczesnego świata, uzmysławiając skalę wyzwań, z jakimi przyszło mu się mierzyć. Więcej na www.wodynski.com.pl.

Spotkanie inauguruje cykl CZYTAJMY SIĘ.

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | W co chętnie ubiera się „Dzika” dziewczynka
Wstęp wolny

W zimowe ferie zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych, podczas których każdy...

Fotografistka | Jubileusz 10-lecia Fotografistki
Wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż z okazji 10-lecia Fundacji Fotografistka w sobotę 28.01.2023...

Galeria Miejska bwa | Kolekcja portretów
Wstęp wolny

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Bydgoskiej Akademii Sztuki. Agnieszka Wysocka...