Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
10 Styczeń 2023
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Lucyna Siemińska

Zapraszamy na spotkanie, w ramach cyklu Literatura w Centrum, z Lucyną Siemińską. Cykl współtworzony jest ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Bydgoszcz.

Lucyna Siemińska, ur. 1962 w Bydgoszczy autorka książek poetyckich i zbioru opowiadań, recenzentka. Członek Stowarzyszenia Autorów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów.

Odznaczona odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2022). Laureatka kilku konkursów poetyckich. Publikowała w czasopismach „Akant”, „Znaj”, „sZAFa”, „Bezkres”, „Artis”, „Litterateur Redefining World – Edition 15.” oraz w licznych almanachach i antologiach, także międzynarodowych. W internecie prowadzi blog poświęcony twórczości własnej: http://lucynasieminskapoezja.blogspot.com/. 

Nieformalnie związana jest z Myślą Poetycką na Facebooku i Kawiarnią Literacką w bydgoskim DK Modraczek. Do tej pory wydała tomiki wierszy: Bliżej… (2006), Latawcom nie potrzeba skrzydeł (2007), Pryzmaty myśli (2008), Niebo nad słonecznikami (2009), Ucieczka w sen (2011), Wspomnienie o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce – wierszem (2015), Dogonić chwilę (2015), Ulice miasta (2017), Wychodzenie z ram (2022) oraz zbiór opowiadań Weekend z Rudą i inne opowiadania (2014).

kielich szampana
w noworocznym toaście
bąbelki na start
                 
(haiku)

Cyklu Literatura w Centrum jest współtworzony ze Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich Oddział Bydgoszcz. Spotkanie poprowadzi Bartłomiej Siwiec.

Zobacz też

od 130 zł

Czy zastanawialiście się kiedyś, kto spośród Waszych przyjaciół coś ukrywa?🤔 A...

MĘŻCZYZNA IMIENIEM OTTO
od 16.90 zł

Jest to druga filmowa adaptacja bestsellerowej powieści, Fredrika Backmana „Meżczyzna imieniem...

Anita Suchomska
Wstęp wolny

Zapraszamy na pierwszy w tym roku wernisaż. Wystawę Anity Suchomskiej. Anita...