Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
10 Października 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Literatura w Centrum: Marta Kładź-Kocot

Zapraszamy na spotkanie z cyklu Literatura w Centrum. Tym razem w Salonie Hoffman gościć będziemy Martę Kładź-Kocot. Prowadzenie: Bartłomiej Siwiec

Marta Kładź-Kocot – pisarka, redaktorka, literaturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych w stanie spoczynku, choć nie na laurach. Autorka powieści Daraena (nominowanej do Nagrody im. Janusza Zajdla) oraz dylogii Noc kota, dzień sowy. Jej opowiadania ukazały się w „Creatio Fantastica”, „Nowej Fantastyce”, „Feniksie Antologii” i „Fantomie” oraz w tomie polskiego weird fiction Sny umarłych 2019 i w antologiach Tarnowskie Góry fantastycznie 2 oraz science fiction Ku gwiazdom. Eksploruje różne przestrzenie twórcze, począwszy od metapoziomowej fantasy aż do stref dziwności i mroku.

Lubi interteksty, drugie dna, mruganie okiem do czytelnika. Złapana za łeb i przymuszona pisze teksty publicystyczne. Ongiś, przed wiekami, zajmowała się badaniem relacji mitu i fantastyki, czego owocem jest między innymi książka Dwa bieguny mitopoetyki. Archetypowe narracje w twórczości J.R.R. Tolkiena i Stanisława Lema. Nałogowa czytelniczka, człowiek wiecznie ciekawy, o  literaturze gada dużo i chętnie. Jeśli ktoś jej podstawi mikrofon, nagrywa podcasty, ale chętniej mówi do żywych ludzi.

Zobacz też

Młyny Rothera | Uniesienie
Wstęp wolny
27 Kwietnia

Młyny Rothera zapraszają wszystkich na otwarcie wystawy rzeźb balansujących Jerzego Kędziory...

Koncert The Best of PRL najlepsza muzyka lat 60 i 70
od 80 zł
27 Kwietnia

Tego wieczoru pod batutą Przemysława Piechockiego usłyszycie Państwo najpiękniejsze przeboje z...

DKF Niespodzianka | Pamięć
od 8 zł
25 Kwietnia

Poruszający dramat psychologiczny. Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane...