Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
13 Luty 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | Literatura w Centrum: Magdalena Jóźwiak, List motywacyjny

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, 9 stycznia, w ramach cyklu Literatura w Centrum zaprasza na spotkanie z Magdaleną Jóźwiak. Prowadzenie: Lucyna Siemińska

Magdalena Jóźwiak – absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Lektorka języka angielskiego, poetka i fotografka. Publikowała swoje wiersze m.in. w „Akancie”, Pocztówkach Maliszewskiego na stronie „Odry”, w „Toposie”, na stronie bydgoskiej Galerii Autorskiej Jana Kaji i Jacka Solińskiego oraz na portalu pisarze.pl.  Laureatka II nagrody w VIII edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Jednego Wiersza im. Pawła Bartłomieja Greca w 2013 roku. Finalistka X edycji Połowu Poetyckiego zorganizowanego przez Biuro Literackie w 2015 roku.

W 2023 roku wyróżniona w konkursie ,,Zapisane w pamięci”. Fotograficznie debiutowała wystawą indywidualną Przypomnienia w galerii toruńskiego Domu Muz w 1996 roku. Fotografie prezentowała na kilkunastu wystawach zbiorowych, m.in. na XXXII Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej – Żary 2022,  Festiwalu FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo w Bielsku-Białej w 2023 roku, w galerii ZPAF w Warszawie (2023).

Ma na swoim koncie siedem wystaw indywidualnych, m.in. w Toruniu, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni oraz w Krakowie. Wybrane fotografie autorki ukazały się w różnych publikacjach.

Zobacz też

Rzeka Muzyki 2024 | Kocham BigBit
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy 14 lipca na koncert Kocham BigBit. Wystąpią: Małgorzata Jakubiec-Hauke i...

Exploseum | Partyzanci
od 7 zł
13 Lipca

Exploseum zaprasza 13 lipca na grę terenową „Partyzanci” Jest rok 1944....

Młyny Rothera | Spotkanie z komiksem
od 20 zł
13 Lipca

Młyny Rothera zapraszają na spotkanie wokół twórczości Bogusia Janiszewskiego. Na spotkaniu...