Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, Bydgoszcz
03 Grudzień 2022
16:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | i żeby się spotkać i pogadać: O co kaman z tą rzeczywistością?, Violetta M. Wiśniewska

Podczas podsumowującego mijający rok spotkania zastanowimy się jak sięgnąć poza granice codzienności, porozmawiamy o „tak zwanym życiu”, które bywa trudne, bo „jak pewnie słyszycie z wielu źródeł – światy się nakładają”.

Otrzymamy wskazówki, w jaki sposób odczytać synchroniczne podpowiedzi wszechświata, który podpowiada co robić, by życie było skrojone na miarę naszych potrzeb i możliwości.

Każdy posiada w sobie część pozytywną i negatywną, o czym mówi psychologia oraz wszelkie nauki z zakresu psychologii psychotronicznej.

Wszystko jest względne, mówił już Albert Einstein. Trenerka mentalna i artystka zwraca uwagę na aspekt prawdy – co nią jest, a co stanowi fikcję?

Pyta: a co jeśli jedynym pewnikiem jest prawda osoby, która ją wypowiada, gdyż percepcja zależy od perspektywy spojrzenia?

Uważa, że blokują nas w rozwoju: nadmiar sprzecznych informacji, zasady, które ustalamy, a ich nie przestrzegamy, brak świadomości, że wszystko transformuje w zależności od zmiany myślenia oraz przekonanie, iż życie to ból i cierpienie, choć to g… prawda.

Violetta Wiśniewska, kreatorka rzeczywistości, trenerka podświadomości, mówczyni motywacyjna; autorka rymowanych tekstów oraz spektakli motywacyjnych w domach kultury, klubach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz, na stulecie praw kobiet, w bydgoskim ratuszu. Od dwunastu lat prowadzi blog Mamy do pogadania oraz fanpage Motywacje wg VioletTy.

W Bydgoszczy tworzyłam pod pseudonimem Violla Nask lub po prostu Violetta Naskręt. Zmiana nazwiska spowodowała przeprowadzkę do Gdańska i tak oto mieszkam nad morzem i tworzę. Kim jestem? Artystką, mentalistką, kreatorką rzeczywistości, która na fali prawdziwej miłości pisze motywacyjne teksty w przepływie świadomości. Rymowane, bo słowo rymowane lepiej zapamiętane – wyjaśnia. – Wszystko ma dwie strony / I jak czegoś bardzo nie lubisz / Możesz być też zadowolony / Jak coś wyjątkowo smakuje / Zapewne jest też niezdrowe / A jak budzi rozterki / Na pewno jest wyjątkowe / Nie ma że coś jest dobre / Albo do niczego / Masz dziś słabszy dzień na miłość / nie ma w tym nic złego / Żyjemy na planecie / Gdzie słońce jest źródłem światła / Lecz światło to również cień / To jest zagadka łatwa / Każdy ma swój cień / Raz mały jest raz duży / Jak zdasz sobie z tego sprawę / Więcej się już nie wkurzysz / że życie to również smutek / To żal a czasem cierpienie / Raz blaskiem świecisz odbitym / Raz stoisz w cudzym cieniu / Lub w cieniu swych wad i słabości / W całej swej niedoskonałości”.

I właśnie o tym będzie spotkanie – jak żyć idealnie niedoskonale

Zobacz też

ZIELONA GRANICA
od 18.90 zł

„Zielona granica”, najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, to...

NIEZNISZCZALNI 4
od 18.90 zł

Lee Christmas i Barney Ross po raz kolejny zwołują ekipę topowych...

HELIOS | FILMOWE PORANKI: 44 Koty, cz. 1
od 16.90 zł

4 Koty wracają do kina Helios 😻! Już najbliższy weekend Ci...