Informacje:

Wstęp wolny
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy / KPCK, Plac Kościeleckich 6, 85-033 Bydgoszcz
02 Luty 2024 18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

KPCK | CZYTAJMY SIĘ! Spotkamy się nigdy – Joanna Gładykowska-Rosińska

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy na premierę trzeciego tomu poetyckiego Joanny Gładykowskiej-Rosińskiej. Prowadzenie: Alicja Dużyk

Joanna Gładykowska-Rosińska, publikując kolejną książkę, stawia znak zapytania wobec społecznych norm i utartych ścieżek. Zaprasza „w eklektyczną podróż przez bogactwo tematów, stylu i emocji” do stania się „świadkiem rozmaitych przemian, które zachodzą w bohaterach i bohaterkach utworów. Silnych, niezależnych postaciach, zanurzonych w emocjonalnych labiryntach – miejscach eksploracji ludzkiego bytu”.

Joanna Gładykowska-Rosińska – nauczycielka języka polskiego w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, autorka książek Halo, poezja (2006), Prosto z moich oczu (2017) oraz współautorka antologii The Best OffWykop z miasta, Patologos opublikowanych pod szyldem Bydgoskiej Grupy Literackiej Et Cetera. Jej wiersze ukazały się w zbiorach Nasze Niepodległości, Muzy nad Brdą i Dnieprem i innych. Trzykrotna stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Swego czasu publikowała w kilku czasopismach literackich i artystycznych, m.in. „Akancie”, „Cogito”, „Helikopterze”, „Filo-sofiji”, „Poezji dzisiaj” oraz na łamach internetowego cyklu Galerii Autorskiej Poezja w ukryciu. Niedawno ukazała się jej trzecia książka poetycka Spotkamy się nigdy.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

Zobacz też

KINO HELIOS | VIKA!
od 12.90 zł
Dzisiaj

22 lutego Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

FILMOWE PORANKI: Tomek i Przyjaciele, cz. 4
od 16.90 zł
14 Stycznia

Kolejna stacja: Filmowy Poranek „Tomek i Przyjaciele” z Helios dla Dzieci....

Mery Spolsky - EROTIK ERA TOUR
od 99 zł
13 Marca

Mery Spolsky – EROTIK ERA TOUR w Bydgoszczy! Przygotujcie się na...