Informacje:

Wstęp wolny
V śluza przy ul. Czarna Droga, Bydgoszcz
11 Czerwiec 2022
14:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Koncerty nad Kanałem Bydgoskim

W najbliższe wakacje wróci Kanał Kultura, który okazał się hitem i wzbudził zainteresowanie w całym mieście. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W tym roku koncerty plenerowe nad Kanałem uświetnią zespoły muzyczne z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Rubinsteina z Bydgoszczy. Uczestnicy wysłuchają również na żywo wyjątkowego koncertu, któremu towarzyszyć będzie pokaz kina niemego z Charlie Chaplinem w roli głównej.

Nie mniej interesująco zapowiadają się wydarzenia realizowane w ramach drugiego projektu BBO. W planach są m.in.: świętojańska potańcówka oraz impreza taneczna w rytmie lat 80. i 90. Uczestnicy zabawy będą mieli okazję zatańczyć na znanych z przeszłości „dechach”. To ukłon w stronę starszych mieszkańców i okazja dla młodych, aby poczuć atmosferę dawnych lat.

Harmonogram tegorocznych imprez:

Kanał Kultura

  • 11.06.2022 r. godz. 14.00, V śluza przy ul. Czarna Droga: „Piknik muzyczny na V Śluzie”, Występy zespołów muzycznych z Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Rubinsteina z Bydgoszczy.
  • 02.07.2022 r. g. 19.00, Ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wyspa) – „Ogrody muzyki z Brass Kwintet”,
  • 07.08.2022 r. g. 20.30, przy KS Gwiazda i VI śluzie, Bronikowskiego 45, „Odpłyńmy jak za dawnych lat…” – nieme kino z muzyką na żywo (Charlie Chaplin „Gorączka złota”),

Potańcówki

  • 24.06.2022 r. godz. 18.00,  dawny plac taneczny – polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego „Świętojańska potańcówka” – z muzyką na żywo,
  • 06.08.2022 r. godz. 19.00,  polana przy KS Gwiazda i VI śluzie, Bronikowskiego 45, „Bawcie się z nami … potańcówka z bydgoskimi Żukami”,
  • 19.08.2022r. godz. 19.00, dawny plac taneczny – polana przy wiadukcie kolejowym, dojście od ul. Nakielskiej na wysokości ul. Trentowskiego, „Potańcówka w rytmie lat 80 i 90 –tych”.

Zobacz też

AKADEMIA MUZYCZNA | Musica Spiritus Movens 10 grudnia
Wstęp wolny

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wraz z Diecezją Bydgoską serdecznie zapraszają na...

AKADEMIA MUZYCZNA | KONCERT KOMPOZYTORSKI
Wstęp wolny

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Koncert...

Magiczny Koncert - piosenki z bajek
od 50 zł

11 grudnia zapraszamy wszystkie małe i duże pociechy na magiczny koncert...