Informacje:

od 30 zł
Pałace Ostromecko, Ostromecko ul. Bydgoska 9, Dabrowa Chełminska
19 Marca 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi – Muzopolis

Zapraszamy na pierwszy koncert Muzopolis w 2023 roku! W związku z odwrotem zimy i końcem karnawału rodzinnie wyciśnijmy z siebie ostatki energii w stylu latynoamerykańskim.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić nowy cykl koncertów „gordonowskich” dla rodzin z małymi dziećmi (na początek), organizowanych we współpracy z Fundacją Kreatywnej Edukacji.

Cykl o nazwie Muzopolis będzie realizowany w comiesięcznych odsłonach o różnorodnej tematyce muzycznej. Autorzy inspirują się zarówno muzyką klasyczną, jak i etniczną. Interesuje ich wieloaspektowość brzmienia, stylów muzycznych, a także oryginalność kompozycji i improwizacja.

Fundacja powstała w 2006 roku i od początku koncentrowała się wokół edukacji muzycznej, organizując międzynarodowe seminaria i kursy „gordonowskie” dla nauczycieli muzyki z udziałem najlepszych edukatorów z całego świata. Ponadto stała się wydawnictwem, które ma na koncie książki i płyty wydawane w tysiącach egzemplarzy.

Od 2014 fundacja uruchomiła Niepubliczne Przedszkole i Szkołę Podstawową, w których każde dziecko ma możliwość uczenia się indywidualnej i grupowej gry na instrumencie. Poprzez tą działalność stała się prekursorem rozbudowanej edukacji muzycznej w szkolnictwie ogólnokształcącym.

Zapraszamy was do poczucia wyjątkowej atmosfery towarzyszącej tańcom w parach oraz siły pląsania w grupach – nalegamy na przygotowanie się przed koncertem i następnie naśladowanie wspaniałej pracy całego ciała podczas tańców z kręgu kulturowego Kuby oraz Dominikany.

Przy muzyce na żywo, w wykonaniu specjalistów muzyki karaibskiej i kubańskiej będziemy wirować do muzyki son, conga, merengue oraz bachata. Dzięki muzykom z Fundacji Kreatywnej Edukacji, kontynuującym dziedzictwo koncertów według teorii uczenia się muzyki profesora Edwina Eliasa Gordona, pojawią się tylko i wyłącznie (jak przystało na profesjonalistów) instrumentaliści i wokaliści występujący na żywo.

Skład zupełnie jak z przedmieść Kuby czy Dominikany: instrumenty perkusyjne, gitara, kontrabas i solowa trąbka. Całość poprowadzą Jolanta i Miłosz Gawryłkiewiczowie, którzy przybędą tym razem jeszcze nie z Hawany, ale z Bydgoszczy.

Fot. MCK Bydgoszcz

Rezerwacji dokonujemy drogą mailową na adres: recepcja@palaceostromecko.pl
Ilość miejsc ograniczona.

Zobacz też

AKADEMIA MUZYCZNA | Noc organów
Wstęp wolny
Dzisiaj

Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na Noc...

Orkiestra Księżniczek
od 199 zł
Dzisiaj

Koncert Wiedeński 3 – NOWY PROGRAM pierwszej na Świecie ORKIESTRY KSIĘŻNICZEK...

Per canto e pianoforte - na głos i fortepian
od 20 zł
17 Maja

Per canto e pianoforte – na głos i fortepian to nowy...