Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
29 Lipiec 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Kobieca Masa Krytyczna | lipiec 2022

Kto zostanie Rowerową Miss Lata? Przekonamy się o tym już podczas Bydgoskiej Masy Krytycznej, na którą zapraszamy 29 lipca.

Strajk pracowników MZK na przełomie czerwca i lipca utwierdził chyba całe bydgoskie społeczeństwo w tym, że rower to świetny środek transportu. Wiele osób pozbawionych komunikacji miejskiej wsiadło na dwa kółka – niektórzy po długim czasie – i przez tydzień pokonywali w ten sposób drogę do pracy. Można było odnieść wręcz wrażenie, że Masa Krytyczna nagle pojawiła się w miejskiej przestrzeni. Celem jest zachęcanie do przesiadania się na rowery nie tylko w czasie strajków, ale przez cały rok, dlatego kontynuowane jest dzieło i serdecznie zapraszamy na lipcowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej.

Od kilku lat ten przejazd określany jest jako Kobieca MK. Zachęcamy w ten sposób nasze drogie panie, aby pojawiły się na przejeździe w sukienkach, obcasach i kapeluszach. Kto nie wierzy, że w takim stroju wygodnie się jeździ na rowerze, tego zapraszamy na naszą akcję. Panowie też są oczywiście mile widziani, bo ktoś musi kibicować podczas wyborów Rowerowej Miss Lata. Ten swoisty plebiscyt odbędzie się po zakończeniu przejazdu w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie zapraszamy na ognisko. Prowiant we własnym zakresie.

Lipcowa BMK rozpocznie się w piątek, 29 lipca o godz. 18:00 na Starym Rynku. Przejazd jest zalegalizowany i będzie zabezpieczany przez Policję. Nie obowiązują zapisy – wystarczy wsiąść na rower i dołączyć do nas. Zapraszamy!

Zobacz też

Festiwal Fontanna Muzyki 2022 | Café Bodo
Wstęp wolny

Zapraszamy 13 sierpnia na koncert Café Bodo. Znakomici artyści wprowadzą publiczność...

Kino nad Balatonem | Klub Jimmy'ego
Wstęp wolny

W przedostatni pokaz w wakacje 2022 zapraszamy wszystkich, do wspólnego oglądania...

Jagiellońska 1 | Dwa spojrzenia | Dariusz Kamys i Grzegorz Skawiński
Wstęp wolny

Zapraszamy do Galerii Jagiellońskiej 1 na wystawę malarstwa Dariusza Kamysa i...

Komentarze