Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
29 Lipiec 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Kobieca Masa Krytyczna | lipiec 2022

Kto zostanie Rowerową Miss Lata? Przekonamy się o tym już podczas Bydgoskiej Masy Krytycznej, na którą zapraszamy 29 lipca.

Strajk pracowników MZK na przełomie czerwca i lipca utwierdził chyba całe bydgoskie społeczeństwo w tym, że rower to świetny środek transportu. Wiele osób pozbawionych komunikacji miejskiej wsiadło na dwa kółka – niektórzy po długim czasie – i przez tydzień pokonywali w ten sposób drogę do pracy. Można było odnieść wręcz wrażenie, że Masa Krytyczna nagle pojawiła się w miejskiej przestrzeni. Celem jest zachęcanie do przesiadania się na rowery nie tylko w czasie strajków, ale przez cały rok, dlatego kontynuowane jest dzieło i serdecznie zapraszamy na lipcowy przejazd Bydgoskiej Masy Krytycznej.

Od kilku lat ten przejazd określany jest jako Kobieca MK. Zachęcamy w ten sposób nasze drogie panie, aby pojawiły się na przejeździe w sukienkach, obcasach i kapeluszach. Kto nie wierzy, że w takim stroju wygodnie się jeździ na rowerze, tego zapraszamy na naszą akcję. Panowie też są oczywiście mile widziani, bo ktoś musi kibicować podczas wyborów Rowerowej Miss Lata. Ten swoisty plebiscyt odbędzie się po zakończeniu przejazdu w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie zapraszamy na ognisko. Prowiant we własnym zakresie.

Lipcowa BMK rozpocznie się w piątek, 29 lipca o godz. 18:00 na Starym Rynku. Przejazd jest zalegalizowany i będzie zabezpieczany przez Policję. Nie obowiązują zapisy – wystarczy wsiąść na rower i dołączyć do nas. Zapraszamy!

Zobacz też

Kino Jeremi | Rodzinne Święto Kina w Fordonie
Wstęp wolny

Po raz ostatni w tym roku zapraszamy Małych i Dużych Widzów...

Joga w Młynach Rothera
Wstęp wolny

Stan Harmonii zaprasza na darmowe zajęcia JOGI W MŁYNACH ROTHERA. Jest...

Avatar: Istota wody
od 17.90 zł

BILETY NA AVATAR 2: ISTOTA WODY JUŻ W SPRZEDAŻY Druga część...