Informacje:

od 25 zł
Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12, Bydgoszcz
30 Marca 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Kino Orzeł | Premiera filmu dokumentalnego „Amatorka”

Zapraszamy na premierę filmu dokumentalnego Amatorka, spotkanie z twórcami + koncert Qmash w Szpulce

Amatorka – film dokumentalny w reż. Justyny Misterkiewicz, zdjęcia: Ewa Piątek (i in.), montaż: Michał Zieliński, muzyka: Kamil Pater (Polska 2022, 20’). Sylwetka Izy Murawiec – mistrzyni Polski Masters K40 2022 w maratonie.

Iza zakłada pierwsze sportowe buty jako 30-latka, a potem przez ponad 10 lat nie schodzi z biegowej trasy. Jej postępy w bieganiu nie mają końca. Amatorka osiąga spektakularne sukcesy. Powstaje pytanie, czy związek, który zawiera ze swoją wewnętrzną wojowniczką, jest zgodny i trwały? Kiedy Iza spotka się ze ścianą możliwości psychofizycznych, które wcześniej pokonuje na przekór statystykom?

Amatorka walczy z niedyspozycjami, bije życiowe rekordy, zdobywa medale. Dowodzi, że uprawiając sport amatorsko, można w zawodowym stylu wbiegać na metę w gronie najlepszych zawodowych biegaczek z Polski. Amatorka to dokumentalny szkic sylwetki biegaczki, ale też portret walczącej, poszukującej siebie i sensu życia kobiety.

Qmash – grupa mniej lub bardziej kumatych muzycznie przyjaciół, którzy postanowili przekuć zamiłowanie do twórczości oldschoolowych muzycznych gigantów XX wieku w żywe granie. Brzmienie zespołu określa zróżnicowany repertuar mieszczący się w dźwiękowych granicach popu, bluesa, rocka, indie rocka. Karolina Kubicka (gitara solowa, wokal), Fabian Wydrzyński (bas, wokal), Karol Tomczak (perkusja) i Justyna Misterkiewicz (wokal, gitara, instrumenty perkusyjne) twierdzą, że powstawali dawno i z osobna, bo w latach 70., 80. i 90., co wybrzmiewa w muzycznych interpretacjach zespołu. Różnią ich artystyczne inspiracje, łączy najważniejsze – miłość do muzyki. Podczas koncertu usłyszycie utwory z repertuaru The Beatles, Breakout, Likke Lee, Toma Petty’ego czy Pink Floyd.

Zobacz też

Kino Jeremi | SURREALIZM MISTYCZNY
Wstęp wolny
Dzisiaj

Zapraszamy Film dokumentalny i spotkanie z artystą i jego twórczością. Realizacja,...

SUSZA 2: FORCE OF NATURE
od 20.90 zł
17 Maja

Korporacyjne wyjazdy integracyjne rzadko należą do przyjemnych rzeczy. Ten szybko zamienia...

Tarot: Karta śmierci
od 20.90 zł
17 Maja

Grupa dobrych przyjaciół spędza weekend w wynajętym domu na odludziu. Pierwszego...