Informacje:

od 12 zł
Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12, Bydgoszcz
31 Październik 2022
19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Kino Orzeł | Halloween w Ginie PotwOrzeł

Zapraszamy na Halloween w Ginie PotwOrzeł, czyli najstraszniejszy filmowy wieczór w Kinie Orzeł.

Choć (jak wiecie) kochamy dobre kino, tego jednego wieczora w Kinie Orzeł nie będą najważniejsze poważne tematy, trudne pytania, festiwalowe hity, uznani mistrzowie ani formalna awangarda. Tym razem liczyć będzie się przede wszystkim dobra zabawa w kinomańskim gronie.

godz. 19.00
„Manos – Ręce przeznaczenia” to naprawdę straszny film. Raczej w drugim znaczeniu tego słowa wg słownika PWN. Absolutnie kultowe „dzieło” (podobno Quentin Tarantino jest posiadaczem jedynej kopii filmu na taśmie 35 mm), co do którego krytycy od lat spierają się, czy to już najgorszy film wszechczasów, czy może tylko ścisła czołówka. Nie nabawimy się więc może zakwasów od bijącego z ekranu napięcia, za to mięśnie brzucha i przeponę czeka nie lada wyzwanie.

godz. 20.30
Żarty się skończą z pokazem „Animrocznie”! Tzn. skończą się żarty z filmów, a nie w filmach, bo w przygotowanym zestawie krótkometrażowych animacji grozy nie zabraknie humoru. Będzie to jednak humor intencyjny, tak jak i dreszcze przerażenia, które przyjemnie przebiegną nam po plecach. A to tylko niektóre spodziewane reakcje w całej palecie emocji, odczuć i percepcyjnych zawirowań, które towarzyszyć będą temu bogatemu kinofilskiemu kolażowi, który skomponowała szefowa Festiwalu ANIMOCJE, o iście halloweenowym nazwisku – Weronika Płaczek.

godz. 22.15
Wisielcem na tym krwawym, filmowym torcie będzie „Psycho Goreman”. To zbierający świetne recenzje (92% pozytywnych na Rotten Tomatoes) hołd dla VHS-owych horrorów klasy co najwyżej B. Tyleż krwawy co rozrywkowy (sporo tam będzie rozrywania) hit Octopus Film Festival, którego zwiastun w wersji polskiej czytał sam Tomasz Knapik!

godz. 00.00
Na zakończenie (a może właśnie na drugi początek) po seansach płynnie przejdziemy na Horror Party (a. k. a. Dziady), któremu przewodzić będzie niezawodna ekipa MC Szpulka. Muzycznie będzie filmowo, horrorowo, parkietowo – od „Ghostbusters” do „Thrillera”. A w menu – krwiste niespodzianki.

P. S.
Halloweenowe, najlepiej filmowe przebrania jak najmilej widziane. Będziemy mieć cukierki!

Halloween w Ginie PotwOrzeł – 31.10.2022
19.00 – „Manos – Ręce przeznaczenia”
20.30 – „Animrocznie” – zestaw krótkometrażowych animacji grozy
22.15 – „Psycho Goreman”
00.00 – Horror Party
Bilet na pojedynczy seans: 15 zł normalny; 12 zł ulgowy
Karnet na 3 seanse: 30 zł
Wstęp na Horror Party: wolny

Zobacz też

KINO HELIOS | PODEJRZANA
od 17.90 zł

27 marca Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kina Konesera na...

DKF Niespodzianka | Holy Spider
od 8 zł

Oparty na faktach thriller w duchu filmów Davida Finchera, a jednocześnie...

SUNDOWN
od 19.90 zł
Mar
24

Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią...