Informacje:

Wstęp wolny
ulica Gdańska 27, Bydgoszcz
27 Wrzesień 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Joanna Skowrońska | Recycled Arts and Thoughts

Zapraszamy 27 września, na wernisaż wystawy fotografii Joanny Skowrońskiej | Recycled Arts and Thoughts.

Projekt jest opowieścią o kobiecie oraz przemianach jakie dokonują się w niej w ciągu życia. “Recykling” emocji, doświadczeń i spojrzenia na otaczający świat. Analogowe fotografie wykonane na przestrzeni kilku ostatnich lat zostały poddane dzisiejszej interpretacji i przetworzone z wykorzystaniem akwareli. Baśniowy świat reprezentuje wszystko to, co jest wynikiem ludzkich emocji. Jest to opowieść o doświadczaniu.

Projekt uzupełnia “recykling” polskich pieśni romantycznych i ludowych. Podczas otwarcia wystawy – 𝟮𝟳 𝘄𝗿𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗮 𝗼 𝟭𝟴:𝟬𝟬 – wraz z Szymonem Witczyńskim autorka wykona trzy utwory prezentujące historie trzech kobiet. Będą one połączeniem i kontynuacją opowieści.

𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗔𝗻𝗻𝗮 𝗔𝗷𝘁𝗻𝗲𝗿 𝗽𝗿𝘇𝘆 𝘂𝗹. 𝗚𝗱𝗮𝗻𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷 𝟮𝟳 𝗻𝗮 𝗜𝗜 𝗽𝗶𝗲𝘁𝗿𝘇𝗲 będzie dostępne 𝗼𝗱 𝘄𝘁𝗼𝗿𝗸𝘂 𝗱𝗼 𝘀𝗼𝗯𝗼𝘁𝘆 𝗼𝗱 𝟭𝟲:𝟬𝟬 𝗱𝗼 𝟭𝟵:𝟬𝟬 po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: Marek Noniewicz – kurator wystawy 602848254 lub Anna Ajtner 695604106.

‍Współorganizator Vintage Photo Festival

𝗝𝗼𝗮𝗻𝗻𝗮 𝗦𝗸𝗼𝘄𝗿𝗼𝗻́𝘀𝗸𝗮 – fotografka, wokalistka, edukatorka, magister sztuki w specjalności Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Ukończyła z wyróżnieniem Bydgoską Akademię Fotografii Master w pracowni Fotografii Kreacyjnej i Technik XIX wieku. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014) oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2019). Jej prace były publikowane w austriackim miesięczniku Eye-Photo Magazine (sierpień 2019) oraz albumie fotografii lo-fi “Pięć minut stąd” (kwiecień 2013). W swoich fotografiach analogowych w centrum stawia środowisko naturalne oraz człowieka z jego emocjami i stanem ducha. Wokalnie łączy interpretacje dawnych pieśni z analogowym brzmieniem instrumentów oraz czarno-białymi animacjami.

𝗦𝘇𝘆𝗺𝗼𝗻 𝗪𝗶𝘁𝗰𝘇𝘆𝗻́𝘀𝗸𝗶 – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Lewandowskim, Patrycjuszem Gruszeckim czy Marcinem Maseckim, ponadto jest liderem i współliderem własnych projektów: prog-rockowego zespołu Brasil Slums oraz jazz-ambientowego duetu Witczyński/Braszak Imaginarium. W muzyce ceni sobie różne, z pozoru sprzeczne ze sobą wartości – przystępność, ale i zdumiewającą złożoność, anielskie piękno zestawiane z miażdżącym ciężarem, czystość formy i brzmienia współistniejącą z estetyką usterki; swą twórczością pragnie przedstawiać muzykę możliwie wolną od wszelkich iluzorycznych granic i podziałów.

Zobacz też

Barka Lemara | Janusz Michalski
Wstęp wolny

Zapraszamy w samo południe, 26 marca, na wernisaż wystawy fotografii Janusza...

Bydgoskie Centrum Sztuki | Radość życia i dramat człowieka
Wstęp wolny

„Kątem oka” – cykl wykładów o sztuce współczesnej. zapraszamy na wykład...

Galeria Miejska bwa | Kim jest Janina Węgrzynowska
Wstęp wolny

Galeria Miejska bwa zaprasza na wernisaż wystawy „Kim jest Janina Węgrzynowska?”...