Informacje:

Wstęp wolny
Wyspa Młyńska, Bydgoszcz
16 Czerwca 2024 10:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Jarmark Świętojański 2024

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza 16 czerwca na coroczny Jarmark Świętojański na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszcz

Będzie wesoło, z przytupem, kolorowo i smacznie. Twórcy ludowi, rękodzielnicy, artyści szukający inspiracji w folklorze, tradycji, szacunku do natury, przybyli z Kujaw, Kaszub, Pałuk, Krajny, ziemi chełmińskiej i dobrzyńskiej oraz najdalszych regionów Polski przez ten jeden dzień będą gospodarzami na naszej pięknej zielonej wyspie.

Ludzie przeróżnych, niezwykłych specjalności, które trudno zliczyć: malarze, rzeźbiarze, wikliniarze, ceramicy, hafciarki i koronczarki, serowarzy, browarnicy, piekarze będą prezentować swoje wyroby i zachęcać do kupna. Unikalne prace nacieszą nasze oczy, nadadzą naszym domom niepowtarzalny charakter. Piękna biżuteria, elementy garderoby, naturalne kosmetyki będą wyjątkowym prezentem dla nas i naszych bliskich. Na dzieciaki czekają smakołyki, nietuzinkowe zabawki szyte i drewniane.

Tradycyjne jadło i napitki, w tym tak niecodzienne jak gęsina, pitne miody czy przysmaki prosto z Litwy zaspokoją najbardziej wybredne podniebienia. Polskie sery, kiełbasy, wina, piwa, chleby, miody, przetwory pyszne i pachnące dowiodą nam, że wciąż możemy jeść smacznie i zdrowo.

Dawnych wspomnień czar odkryjemy wśród antyków i staroci.

Na ten jeden dzień Wyspa Młyńska stanie się też miejscem rozśpiewanym, rozkołysanym, wirującym w tańcu. Do wspólnej zabawy zaproszą znakomite zespoły, spadkobiercy bogatych tradycji muzycznych naszego regionu:

  • 12:30 – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”
  • 13:30 – Flash mob
  • 14:15 – Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”
  • 14:45 – Zespół Pieśni i Tańca „Krajna”
  • 15:30 – Zespół śpiewu tradycyjnego „Piekielnica”

Temu wszystkiemu towarzyszyć będą różnorakie pokazy i warsztaty, a z nadmiaru wrażeń ochłoniemy, kładąc się na soczystej trawie.

Folklor i tradycja wciąż są obecne w naszym życiu, wciąż twórczo inspirują i bawią, dlatego gorąco zapraszamy wszystkich na Wyspę Młyńską 16 czerwca, spędzicie tu chwile, jakie nie zdarzają się co dzień.

Zobacz też

Fabryka Lloyda | Artur ROJEK
od 99 zł
30 Czerwca

30 czerwca po raz pierwszy na naszej scenie wystąpi Artur Rojek!...

Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce Bydgoszcz 2024
od 21.90 zł
od 27 do 29 Czerwca

W dniach 27-28 czerwca do Bydgoszczy przyjadą najlepsi polscy lekkoatleci, którzy...

Festiwal Początek Sezonu
Wstęp wolny
od 27 do 30 Czerwca

Zapraszamy na „Festiwal Początek Sezonu”, interdyscyplinarny festiwal, który odbędzie się w...