Informacje:

Wstęp wolny
Wyspa Młyńska, Bydgoszcz
25 Czerwiec 2023
10:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Jarmark Świętojański 2023

W niedzielę, 25 czerwca 2023 r. zapraszamy na Wyspę Młyńską na Jarmark Świętojański

Na świętego Jana, jak każe tradycja „u wody”, na Wyspie Młyńskiej odbędzie się znów Jarmark Świętojański. Organizowany od lat przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy dla nietuzinkowych twórców i rękodzielników, bydgoszczan oraz gości. 

Sztuka ludowa, rękodzieło, wyroby artystyczne, jadło i napitek będą królowały 25 czerwca, w godzinach od 10.00 do 18.00 w tym jednym z najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Będzie można nacieszyć oko i zakupić bezpośrednio od twórców piękne regionalne hafty, koronki, wyroby z wikliny, ceramikę, rzeźbę, plastykę obrzędową, ptaszki i zabawki tworzone przez mistrzynie i mistrzów w swoim fachu. Nie tylko amatorzy tradycji znajdą coś dla siebie, przyjaciół i pociech. Niezwykła biżuteria, ozdoby, przedmioty użytkowe, do wystroju wnętrz, ceramika artystyczna, zabawki, przytulanki, naturalne kosmetyki, wytwory ludzkich rąk, niepowtarzalne, z duszą, tworzone z materiałów ludziom przyjaznych, wszystko co zawiera się w hasłach etno- i ekodizajn. Z pustymi rękami nie odejdą też koneserzy staroci i dobrej książki.

Dla smakoszy będą polskie i litewskie wędliny, chleby, sery, przyprawy i zioła, mnóstwo słodkości świata, nasze domowe wypieki, rzemieślnicze piwo. Niektórych twórców będzie można podejrzeć przy pracy i wziąć udział w zaimprowizowanych warsztatach.

Na scenie towarzyszyć będzie Państwu na ludowo Ziemia Bydgoska, a do tańca porwą – bydgoska Kapela Podwórkowa Cynamony i rockowo-bluesowy zespół Sztof.

Wszystkich gorąco zapraszamy, warto spędzić tę niedzielę z nami na Wyspie Młyńskiej. 

Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Partnerem wydarzenia jest Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze

Zobacz też

Święto Kina 2023
od 12 zł

W nadchodzącą sobotę, 30 września, kinomaniacy będą mieli okazję do skorzystania...

Fabryka Lloyda | Smolasty
od 97.75 zł

Już 1 października zapraszamy na koncert SMOLASTEGO w Bydgoszczy! Polski raper...

Game Show 2023
Wstęp wolny

Zapraszamy na największą konwencję gamingową północnej Polski Blu Game Show 2023....