Informacje:

od 12 zł
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Karola Marcinkowskiego 12-14, 85-056 Bydgoszcz
08 Październik 2022
19:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

IMPRODROM 2022 | IN BETWEEN / POMIĘDZY

Zapraszamy premierę filmu improwizowanego IN BETWEEN / POMIĘDZY.

To film niezwykły, chociażby ze względu na sam proces jego powstawania. Aktorzy pracowali nad nim bez scenariusza tworząc dialogi i prowadząc akcje spontanicznie przed kamerą. Na tym właśnie polega metoda improwizacji, która skupia się na kreowaniu postaci i rzeczywistości za pomocą umiejętności i wyobraźni aktora.  Jedyne, co dostawali przed zagraniem sceny był przygotowany przez kostiumologa strój. Ramą do tworzenia akcji było też konkretne miejsce, do którego aktorki i aktorzy byli przywożeni tuż przed kręceniem ujęć. Reszta zależała od ich umiejętności improwizacji, współpracy, pomysłu, wczucia się w chwilę.  

Improwizacje na planie uważnym okiem obserwowały trzy kamery prowadzone przez bydgoskich dokumentalistów: Darka Gackowskiego, Jarka Piskozuba i Remigiusza Zawadzkiego. Oprawę muzyczną filmowi zapewnił Artur Maćkowiak, znany bydgoskiej publiczności ze swoich licznych projektów muzycznych. Animowaną czołówkę opracował inny bydgoski artysta – Łukasz Wiese. Całość złożył i zmontował Remigiusz Zawadzki. 

Co z tego powstało?  Niezwykle barwna opowieść o czterech przyjaciółkach (w tych rolach aktorki z bydgoskiego teatru improwizowanego wymyWammy), które próbują radzić sobie w różnych życiowych sytuacjach. Oddalone od siebie, próbujące przełamać pogłębiające się poczucie izolacji, wspominają, marzą i śnią. Próbują odszukać się nawzajem w świecie, wspólnym przecież, ale jednak zawsze swoim własnym, odmiennym.  

W tym filmie nie zobaczymy kryminalnej intrygi, efektów specjalnych czy klasycznego rozwoju akcji. Nie zobaczymy niczego, co zazwyczaj widzimy w kinie. Bo zobaczymy dużo więcej: emocje, które wychodzą ze szczelin pomiędzy równoległymi rzeczywistościami, napięcie między ludźmi, sięganie po marzenia, próby radzenia sobie ze zwykłą rzeczywistością. I to wszystko ze znakomitą grą aktorską Katarzyny Chmary, Jagody Ptaszyńskiej, Agnieszki Szałkowskiej i Alicji Dobrowolnej, które od lat na scenie bydgoskiego Emceku (i nie tylko) pokazują Wam jedyne w swoim rodzaju spektakle teatralne impro. To będzie niezwykła filmowa podróż na granicy jawy i snu.

W rolach głównych: Katarzyna Chmara, Alicja Dobrowolna, Jagoda Ptaszyńska, Agnieszka Szałkowska
w pierwszym bydgoskim filmie IMPRO

gościnnie wystąpili: Adam Kiziorowski, Dan Seyfried, Jacek Stefanik, Piotr Zdebski,
zdjęcia: Dariusz Gackowski, Jarosław Piskozub, Remigiusz Zawadzki,
muzyka: Artur Maćkowiak,
dźwięk: Bartosz Jaworski
scenografia i rekwizyty: Mona Grabarek,
kostiumy: Magdalena Kwiatkowska,
koncepcja filmu i montaż: Remigiusz Zawadzki,
produkcja: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Po filmie spotkanie z twórcami oraz aktorami występującymi w filmie.

Zobacz też

TERESA WERNER I GORAN KARAN
od 120 zł

Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Gorana Karana. Piosenki prosto...

Muzeum Fotografii | Szukając światła Gwiazd
Wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie z Astrofotografią prowadzone przez pasjonata fotografii i wykładowcę...

Towarzystwo Muzyczne im. Paderewskiego | KONCERT PASYJNY
Wstęp wolny

Towarzystwo Muzyczne im. Ignacego Jana Paderewskiego zaprasza na KONCERT PASYJNY 29...