Informacje:

od 300 zł
Hotel Bohema i Restauracja Weranda, ul. Konarskiego 9, Bydgoszcz
13 Marca 2023
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Hotel Bohema | Anna Orska

Na spotkanie z Anną Orską do Hotelu Bohema zapraszamy w poniedziałek 13 marca. Jej biżuterię noszą m.in  Sharon Stone, Andie MacDowell i Grażyna Torbicka. O swoich inspiracjach opowie w rozmowie z Tomaszem Raczkiem.

Spotkanie zbiegnie się z premiera nowej kolekcji projektantki. Będzie to wyjątkowa okazja, by  nabyć jej unikatową biżuterię. 

Wyjątkowej biżuterii Anny Orskiej nie da się pomylić z żadną inną. Jej nazwisko skojarzyć można z takimi markami jak Kruk, Deni Cler czy Swarovski, ale od lat tworzy pod własną marką”Orska”. Jej projekty pokazywane były na wystawach m.in. w Berlinie, Mediolanie i Nowym Jorku. W poszukiwaniu inspiracji podróżuje po całym świecie. Artystka wykonała kolekcje biżuterii z lokalnymi rzemieślnikami m.in. w Meksyku, Nepalu, Indonezji i Wietnamie.

„Mam klientki, które raz do roku przylatują z Kanady do Warszawy i od razu idą do mojego butiku. Są dumne, że noszą rzeczy polskich projektantów” – Orska opowiada „Gazecie Wyborczej”.

Projektantka stworzyła tysiące wzorów. Anna Orska jesst  prekursorką upcyklingu w polskim jubilerstwie. Metale i kamienie szlachetne łączy z nieoczywistymi materiałami. Stworzyła biżuterię m.in. ze starych lin żeglarskich, części samochodowych czy tysiącletniego drewna dębowego, pochodzącego z konstrukcji grodu Mieszka I na poznańskim Ostrowie Tumskim, z otoczaków z hiszpańskiego wybrzeża, fragmentów meteorytów, starych monet z Maroka czy bambusa z Tajlandii. Nie zawahała się użyć  ślusarskiego i hydraulicznego asortymentu, ołowianych żołnierzyków, mechanizmów zegarków, okuć ze starych bram czy  łusek od nabojów.

„Tworząc biżuterię dbam o to, by była wyrazista. Szukam czegoś ciekawego; czegoś co ma swoją historię” – mówi artystka.
Anna Orska nie tylko projektuje.

Uwielbia samodzielnie wykonywać biżuterię: „- Nie mogłabym zostawić maszyn, zamknąć się w ciszy i tylko projektować, nawet teraz, kiedy mam zespół zaufanych ludzi, bez których już nie wyobrażam sobie firmy. (..)  Zastanawiałam się, skąd bierze się ten mój wewnętrzny spokój, gdy siedzę przy maszynie. Może stąd, że w pracy ręcznej jest coś pierwotnego, co pozwala się zapomnieć tak jak wtedy, gdy patrzymy w ogień?” –  opowiada w wywiadzie dla Wysokich Obcasów.

Spotkanie z Anną Orską w poniedziałek 13 marca 2023 roku o godzinie 18:00.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie Pop-up Store z biżuterią projektantki.

Bilety  w cenie 300 zł /osoba  obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną  czterodaniową kolację z napojami przy muzyce na żywo. Menu tworzy  Szef Kuchni Weranda Maciej Matecki. Przy rezerwacji prosimy o informację o dietach lub uczuleniach.

Zobacz też

KINO HELIOS | VIKA!
od 12.90 zł
Dzisiaj

22 lutego Kino Helios Polska zaprasza w ramach Kultury Dostępnej na...

FILMOWE PORANKI: Tomek i Przyjaciele, cz. 4
od 16.90 zł
14 Stycznia

Kolejna stacja: Filmowy Poranek „Tomek i Przyjaciele” z Helios dla Dzieci....

Mery Spolsky - EROTIK ERA TOUR
od 99 zł
13 Marca

Mery Spolsky – EROTIK ERA TOUR w Bydgoszczy! Przygotujcie się na...