Informacje:

Wstęp wolny
Stary Rynek, Bydgoszcz
28 Październik 2022
18:00
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Halloweenowa Masa Krytyczna 2022

28 października odbędzie się Bydgoska Masa Krytyczna w halloweenowych klimatach. Walczymy o lepszą infrastrukturę rowerową i jednocześnie dobrze się bawimy!

Bydgoska Masa Krytyczna od kilkunastu lat walczy o poprawę warunków korzystania z rowerów przez mieszkańców naszego miasta i te działania przynoszą rezultat. Miasto poinformowało o podpisaniu umowy na wykonanie dokumentacji projektowej na 7 km dróg rowerowych na ulicach: Wojska Polskiego, Sułkowskiego, Glinki, Kielecka i Sudecka. Te planowane odcinki mają „spiąć” istniejącą już infrastrukturę.

Naszymi różnymi akcjami staramy się też pokazać, że rowerzyści potrafią się dobrze i taki będzie też październikowy przejazd BMK. Od kilku lat akcja ta odbywa się w halloweenowych klimatach – zachęcamy do przebrania się za czarownice, potwory i ozdobienia swoich rowerów.

Spotykamy się 28 października o godz. 18:00 na Starym Rynku i stamtąd wyruszymy na bydgoskie ulice, aby zamanifestować obecność rowerzystów w ruchu ulicznym. Przypominamy o obowiązkowym oświetleniu rowerów. Przejazd jest zalegalizowany i zabezpieczany przez Policję. Udział jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Zobacz też

MIKOŁAJKI nie tylko na wrotkach
od 22 zł

Wrotkarnia Roller Park zaprasza 4 grudnia na odjechana zabawa nie tylko...

Joga w Młynach Rothera
Wstęp wolny

Stan Harmonii zaprasza na zimową wersję zajęć, które pokochali bydgoszczanie! Spotkamy...

Świąteczna ciężarówka Coca-Cola
Wstęp wolny

Świąteczna ciężarówka rusza w trasę i odwiedzi między innymi Bydgoszcz! Zapraszamy...