Informacje:

Wstęp wolny
Galeria Wspólna, ul. Batorego 1/3, Bydgoszcz
od 23 Luty do 17 Marca
Tanio w mieście nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Galeria Wspólna | W kręgu surrealizmu | Janusz A. Bałdyga

Galeria Wspólna zaprasza na wernisaż wystawy Janusza A. Bałdygi „W kręgu surrealizmu”

Na wystawie w Galerii Wspólnej będzie można zobaczyć obrazy, pochodzące z rożnych okresów malarskich artysty oraz zapoznać się z jego twórczością poetycką. Malarz pokaże m. in cykl „Głowy Bydgoskie, w którym sportretował znanych bydgoszczan, z kręgów kultury i polityki. Dla autora będzie to próba podsumowania całego dotychczasowego dorobku artystycznego.

 Janusz Andrzej Bałdyga – malarz i poeta, urodzony w Bydgoszczy, który po studiach na Wydziale Malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, powrócił do rodzinnego miasta i wraz z Michałem Kubiakiem i Ignacym Bullą założył Grupę Bydgoską – Galeria 1+X. W latach 2003–2007 pełnił obowiązki Plastyka Miejskiego w Bydgoszczy. Jest także członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2020 roku w uznaniu zasług dla kultury Pomorza i Kujaw otrzymał Medal Jerzego Sulimy Kamińskiego.

Dariusz Tomasz Lebioda tak pisał o surrealistycznej sztuce artysty:
„Człowiek jest dla niego skomplikowanym bytem, którego nie sposób przedstawić jednowymiarowo – zawsze przecież pojawia się inne wskazania i wciąż z zakamarków snu i dziennych wizji sączyć się będzie mętny opar tajemnicy. Zawsze na granicy jaźni i nieskończoności otworzą się głębie antyczne, które nie dadzą się spenetrować w żaden znany ludzki sposób. Tylko odważne wchodzenie w mrok i oświetlanie coraz to innych rewirów, odsłanianie kolejnych obrazów, stworzy katalog scen i zdarzeń pierwotnych, jednorodnych, autentycznie wydarzających się podczas snu i za sprawą niezwykłego talentu, znajdujących swoje odwzorowanie w kolejnych płótnach”.

Zobacz też

Galeria Miejska bwa | Małgorzata Budzich
od 250 zł
21 Luty

W ramach Bydgoskiej Akademii Sztuki zapraszamy na płatne warsztaty Małgorzaty Budzich...

Galeria Miejska bwa | Kolory życia
Wstęp wolny
20 Luty

Galeria Miejska bwa zaprasza na otwarcie wystawy Kolory życia Hanny i...

Landschaft: Wystawa zdjęć Jarosława Majewskiego
Wstęp wolny
24 Luty

Landschaft, 24 lutego, zaprasza na wystawę zdjęć Jarosława Majewskiego. Wystawę uświetni...